• Odbierz prezent
Kurs dolara do jena (USD/JPY) w okolicach 109,30.  Euro EUR/PLN w pobliżu 4,26 złotego. Australijska waluta zniżkuje

Zachować optymizm czy sceptycznie podchodzić do stanu negocjacji USA – Chiny? To pytanie, na które rynek wciąż szuka odpowiedzi. Piątkowa sesja azjatycka jest bardzo spokojna, ale entuzjazm nieco osłabł, co widać po skromnych spadkach kontraktów na indeksy.

  • W gronie G-10 słaby jest dolar australijski.

  • Kurs dolara australijskiego do kursu dolara amerykańskiego AUD/USD nie jest w stanie utrzymać się ponad 0,69 kolejny dzień z rzędu. Kurs dolara australijskiego AUD traci nie tylko ze względu na informacje o mocnym sprzeciwie przeciwko planowi wycofania się USA z ceł, ale też po raporcie o polityce monetarnej.
  • Kurs euro do dolara EUR/USD walczy o utrzymanie się ponad 1,1050 i jest kilkanaście pipsów powyżej wczorajszych dołków. Kurs funta do dolara GBP/USD broni 1,28 a kurs dolara do jena USD/JPY jest w okolicy 109,30. Lokalne szczyty zostały ustanowione przy 109,50. Kurs euro do złotego EUR/PLN sesję zacznie z okolic 4,26.
  • Na rynkach akcji i kontraktów na indeksy przeważają skromne spadki.

  • Wyjątek to Nikkei225, który podnosi się 0,25. Shanghai Compsoite spada 0,2 proc. a około 0,5 proc. osuwa się Hang Seng. Kontrakt na S&P500 jest 0,15 proc. pod kreską i przy 3080 pkt. Futures na DAX osuwa się 0,3 proc. i do 13235 pkt.
  • Na rynkach surowcowych spadki cen miedzi (giełda COMEX) oraz WTI i srebra. Baryłka ropy jest wyceniana na 56,70 USD, czyli nieco ponad dolara poniżej szczytów ze środy. Uncja złota kosztuje 1470 dolarów USD. Kurs zbliżył się wczoraj do dołka z 1 października.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

TMS Brokers

TMS Brokers to działający od 1997 roku, pierwszy walutowy dom maklerski w Polsce. Oferta TMS umożliwia handel bez prowizji na indeksach, walutach, kryptowalutach i surowcach. Klienci mogą korzystać z dwóch platform transakcyjnych: autorskiej aplikacji mobilnej do tradingu TMS Brokers oraz MetaTrader 5, które umożliwiają dostęp do globalnych rynków z poziomu smartfona w dowolnym miejscu i czasie.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk