• Odbierz prezent
Kurs dolara do jena (USD/JPY) - twarde wsparcie

Na kursie dolara do jena USD/JPY od dłuższego czasu obserwujemy szeroką konsolidację. Trend się tu zagubił. Ale nie oznacza to, że nie ma okazji do zagrywki.

Analiza USD/JPY - twarde wsparcie - 1

Źródło: Admiral Markets USD/JPY wykres H1 od 9 października 2019 do 12 grudnia 2019. Uwaga: wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują podobnych w przyszłości.

Pas wahań w ramach trendu bocznego jest dość szeroki.

Obecnie wykres znajduje się w okolicy dolnego ograniczenia. Co ciekawe, poziom wsparcia na 108,40 był już trzykrotnie atakowany i za każdym razem popyt dawał radę się wybronić. Właśnie obserwujemy odbicie po trzeciej próbie. Wcześniejsze odbicia miały coraz mniejsze wielkości. Aktualne również jest mniejsze od poprzednich, co nie sugeruje niczego dobrego, ale trzeba też zauważyć, że jeszcze się ono nie zakończyło. Gdyby jednak cena ponownie miała testować to wsparcie to te wygasające odbicia byłyby czynnikiem, który wskazywałby na możliwość pokonania omawianego poziomu i pogłębienia spadku. Z drugiej strony pokonanie szczytu w okolicy 108,90 byłoby sygnałem, że tym razem akcja popytu jest mocniejsza.

Notowania: USDJPY

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDJPY/

Kamil Jaros

Analityk mBank Biuro Maklerskie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk