• Odbierz prezent
Kurs dolara do jena (USD/JPY) przebił się przez 110. Kurs euro do amerykańskiej waluty (EUR/USD) na poziomie 1,1140

Inflacja CPIUSA na pierwszy rzut oka wygląda na najważniejszą publikację dnia, jednak spodziewane przyspieszenie głównie na skoku cen paliw na świecie dla Fed nie będzie żadną istotną informacją. Wcześniej indeks nastrojów małych firm skupi uwagę, tylko jeśli silnie rozczaruje. Mamy też kilka wystąpień członków EBC i Fed, ale biorąc pod uwagę, że oba banki centralne są w pasywnym trybie, nie spodziewamy się komentarzy istotnych dla rynków.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

  • Po kolejnym dniu ze świeżymi rekordami na Wall Street

  • (S&P500 +0,7 proc.) azjatycki rynek akcji stara się wykorzystać pęd i w większości przypadków obserwowane są wzrosty. Japoński Nikkei225 nadrabia za wczorajsze święto i rośnie o 0,7 proc. Przed startem handlu w Europie futures na DAX rośnie o 0,2 proc.
  • Inwestorzy z optymizmem wyczekują podpisania jutro umowy handlowej Pierwszej Fazy między USA i Chinami.
  • Rynek spekuluje na temat szczegółów umowy. Reuters donosi, że w ramach porozumienia Chiny zobowiązały się do zakupu towarów z USA wartych 200 mld USD w ciągu dwóch lat, w tym 40 mld USD w towarach rolnych.
  • Departament Skarbu USA usunął Chiny z listy krajów dopuszczających się manipulacji kursem.

  • Jest to zaległy raport, który pierwotnie miał być opublikowany w październiku, w ramach półrocznej rewizji.
  • Bilans handlowy Chin po grudniu wypadł powyżej prognoz: 46,79 mld USD vs 45,7 mld USD. Zarówno eksport, jak i import były mocniejsze od oczekiwań.
  • Na FX dominuje umiarkowany risk-on z lepszą postawą ryzykownych NOK i SEK (+0,2 proc.); ale kurs dolara australijskiego AUD i nowozelandzkiego NZD pozostają stabilne. Kurs dolara do jena USD/JPY przebił się przez 110. Kurs euro do dolara EUR/USD bez większych zmian na 1,1140.
  • Kurs dolara do juana USD/CNY jest niżej na 6,8850.
  • O risk-on świadczy też słabniecie złota poniżej 1540 USD/oz.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk