Advertisement
  • Odbierz prezent
Kurs dolara do jena (USD/JPY) podskoczył! Jak radzą sobie inne waluty? Poranek na rynkach: 27 VI 2019

Kursy jena USD i franka CHF są słabsze na spekulacjach o potencjalnym porozumieniu handlowym USA-Chiny. Spotkanie prezydentów Trumpa i Xi zostało potwierdzone na sobotę. Rynek akcji zalicza rajd. Ceny ropy i złota są stabilne.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

  • Gazeta South China Morning Post cytuje źródła, według których USA i Chiny wstępnie uzgodniły umowę handlową, która przyniesie zawieszenie nowych ceł. Źródło dodaje, że ogłoszenie transakcji nastąpi w dwóch osobnych oświadczeniach. Jeśli to prawda, pozostawia to miejsce na dokonywanie porównań, gdyż wcześniej przekazy z wersji amerykańskiej i chińskiej różniły się.
  • Informacje nie są potwierdzone, ale rynek jest w podwyższonej gotowości przed szczytem G20 i takie plotki napędzają zmienność. Kurs dolara do jena USD/JPY podskoczył do 108,05. Wyżej jest kurs dolara do franka USD/CHF (0,9808).
  • Reszta rynku FX jest względnie stabilna z mocniejszą postawą dolara australijskiego AUD i dolara amerykańskiego USD. Nowe doniesienia w teorii zdejmują nieco presji z dolara, gdyż mniejsze ryzyko wojen handlowych to mniejsza potrzeba luzowania polityki Fed.

Poranek na rynkach: 27 VI 2019 - 1

Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop

  • Biały Dom potwierdził, że prezydent Trump spotka się z prezydentem Chin XI w sobotę o 11:30 czasu lokalnego. Dzień wcześniej Trump odbędzie spotkanie z prezydentem Rosji Putinem o 14:00 czasu lokalnego.
  • Na rynku akcji nadzieje na porozumienie pomagają we wzrostach. Chiński Shanghai Composite rośnie dziś o 0,8 proc., a japoński Niekki225 zyskuje 1 proc.
  • Silniejszy USD hamuje wzrosty złota – cena uncji oscyluje wokół 1407 USD. Ropa WTI spędziła ostatnie godziny blisko 59,1 USD/b po tym, jak rynek spieniężył zyski po wczorajszym wyskoku do 59,9 w reakcji na większy od oczekiwań spadek zapasów surowca w USA.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: USDJPY

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDJPY/

Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk