• Odbierz prezent
Kurs dolara do głównych par walutowych - Dolar znów pokazuje siłę - DM BOŚ

Kluczowe informacje z rynków:

  • Stany Zjednoczone: Prezes Fed, Jerome Powell, wystąpił w amerykańskim Kongresie, przedstawiając wczoraj przed Komisją ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów raport na temat polityki monetarnej prowadzonej przez Fed.
  • Japonia: Bilans handlu zagranicznego w Japonii w czerwcu wyniósł 721,4 mld JPY wobec oczekiwań zakładających 534 mld JPY. Dynamika eksportu w ujęciu rdr wyniosła 6,7% przy oczekiwaniach 7%, natomiast dynamika importu wyniosła 2,5% przy oczekiwanych 5,3%.
  • Australia: Stopa bezrobocia w Australii w czerwcu wyniosła 5,4%, zgodnie z oczekiwaniami.
  • Australia: Zmian zatrudnienia w czerwcu w Australii wyniosła 50,9 tys. przy oczekiwaniach zakładających 17 tys.
  • Szwajcaria: Bilans handlu zagranicznego w Szwajcarii w czerwcu wyniósł 2,59 mld CHF przy oczekiwaniach 3,22 mld CHF.
  • Czechy: Inflacja PPI w Czechach w czerwcu wyniosła 0,6% mdm oraz 2,9% rdr przy oczekiwaniach odpowiednio 0,4% mdm oraz 2,6% rdr.
  • Wielka Brytania: Dynamika sprzedaży detalicznej w czerwcu w Wielkiej Brytanii wyniosła -0,5% mdm i 2,9% rdr, przy oczekiwaniach odpowiednio 0,2% mdm i 3,7% rdr.

Aktualny kurs dolara do złotego znajdziesz tutaj

 

Magazyn: Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h

Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h
Jak stać się dobrym spekulantem - szczery wywiad z Rafałem Zaorskim Historia katastrofy większej niż Amber Gold Czy dało się zarobić na debiucie spółki Ferrari  Dlaczego rynek gamingowy jest przegrzany Czy Blockchain traci impet
Czytaj

 

Naszym zdaniem

Wczorajsza sesja przyniosła zmienne nastroje inwestorów na rynku amerykańskiego dolara. Przez sporą część dnia notowania indeksu BOSSAUSD rosły, osiągając środowe maksimum w okolicach 80,84 pkt. Niemniej, późniejsze godziny przyniosły niemal całkowite odreagowanie tej zwyżki i zakończenie całej sesji na niewielkim plusie, tuż powyżej 80,50 pkt. Dzisiaj rano jednak amerykański dolar wraca do łask i atakuje poziom wczorajszych maksimów.


Wykres dzienny indeksu BOSSA USD

Wykres dzienny indeksu BOSSA USD

 

Kurs dolara do jena japońskiego - stabline zachowanie w porównaniu do reszty par z dolarem

Siłę dolara cały czas wzmaga sytuacja polityczna na świecie, zwłaszcza niepewność dotycząca dalszych relacji handlowych Stanów Zjednoczonych oraz Chin. W ostatnim czasie retoryka polityków po obu stronach konfliktu na nowo się zaostrzyła: administracja Trumpa oskarża Chińczyków o blokowanie negocjacji w sprawie wzajemnego handlu, natomiast Chińczycy zapewniają o planach zrekompensowania strat, które wynikały z wprowadzonych dotychczas ceł w USA. Amerykański dolar, jako waluta traktowana jako „bezpieczna przystań” na globalnych rynkach finansowych, zyskuje w czasach zwiększonego ryzyka. Zresztą, podobną rolę na rynkach walutowych pełni japoński jen, dlatego można zauważyć, że kurs dolara do jena japońskiego USD/JPY zachowuje się wczoraj i dziś bardziej stabilnie niż pozostałe główne pary walutowe zawierające USD.

Wykres dzienny kursu dolara do jena japońskiego

Wykres dzienny kursu dolara do jena japońskiego USDJPY

 

Kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego - analiza techniczna

Dolar amerykański wciąż pozostaje silny w relacji do australijskiego dolara (Tutaj sprawdzisz kurs dolara amerykańskiego do dolara australijskiego). Dzisiaj opublikowane zostały lepsze od oczekiwań dane z australijskiego rynku pracy, które wsparły kurs dolara australijskiego AUD tuż po ich publikacji, jednak australijski dolar nie zdołał utrzymać zbyt długo zwyżki względem USD. Notowania kursu walutowego dolara australijskiego do dolara amerykańskiego AUD/USD zeszły z powrotem poniżej poziomu 0,74 i poruszają się obecnie blisko tegorocznych minimów. W zasadzie już od miesiąca notowania tej pary walutowej pozostają w dość wąskiej konsolidacji w okolicach 0,7340-0,7440. Jeśli dolar USD pozostanie silny i wyrwie się dołem z tego trendu bocznego, to kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego AUD/USD znajdzie się najniżej od przełomu 2016 i 2017 roku.

Wykres kursu dolara australijskiego do dolara amerykańskiego

Wykres dzienny kursu dolara australijskiego do dolara amerykańskiego AUD/USD

 

sporządziła Dorota Sierakowska - analityk surowcowy DM BOŚ

Nota prawna

 

Notowania: USDJPY

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDJPY/

Dorota Sierakowska

Finansistka i przedsiębiorca. Analityk rynków surowcowych w DM BOŚ (zdobywczyni nagrody FxCuffs 2017 w kategorii Analityk Roku), wydawca i redaktor naczelna magazynu o inwestowaniu Trend. Regularnie wypowiada się w mediach na tematy związane z rynkami finansowymi. Pasjonatka podróży i poznawania świata, certyfikowany nurek i żeglarz.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk