• Odbierz prezent
Kurs dolara do franka USD/CHF – konsolidacji ciąg dalszy

Ostatnie cztery lata do książkowa konsolidacja na tej parze walutowej. Kurs franka CHF utknął pomiędzy dwoma poziomami: 1.03 i 0.93. Sprowadziło to zmienność mierzoną wskaźnikiem ATR do jednych z najniższych poziomów.

Wiadomości rynkowe z mBank

Tym samym analiza techniczna

wykresu miesięcznego jest banalnie prosta. Wystarczy wiedzieć gdzie jest opór i tam sprzedawać aby zamknąć pozycję na wsparciu i dokonać zakupów. Tak długo jak w/w poziomy są nienaruszone można osiągnąć wysoką skuteczność. Dopiero po przełamaniu 1.03 będzie można wyciągnąć wniosek, że frank szwajcarski będzie się osłabiał. Odwrotna sytuacja będzie miała miejsce po pokonaniu wsparcia 0.93.

USDCHF – konsolidacji ciąg dalszy.  - 1

W ramach ruchu bocznego

na mniejszych interwalach daje się wydzielić poszczególne mniejsze tendencje trwające około roku. Ostatnia został zakończona w maju tego roku a potwierdzenie pojawiło się miesiąc później kiedy wzrostowa linia trendu został przełamana przez wykres ceny. Miało to miejsce blisko ceny 0.9950, która od tamtej pory po raz drugi ma szansę potwierdzić, że jest broniona przez podaż. Sugeruje to rozwiniecie ruchu spadkowego do dolnego ograniczenia konsolidacji opisanej w pierwszym akapicie. Dużo zależy od kształtu świecy, która dziś będzie kończyła swój żywot. Jeżeli ten tydzień zakończy się formacja spadającej gwiazdy (duży górny cień i mały korpus), to kolejne tygodnie będą należały do posiadaczy krótkich pozycji.

Niestety nie można wykluczyć przełamania tego lokalnego oporu i powrotu ku cenie 1.03. Ale do tego niezbędna jest determinacja popytu i przełamanie aktualnego ograniczenia.

USDCHF – konsolidacji ciąg dalszy.  - 2

Notowania: USDCHF

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDCHF/

Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk