• Odbierz prezent
Kurs dolara australijskiego. Zakończenie trendu na wykresie AUD?
Z artykułu dowiesz się:

- ile wynosi kurs pary walutowej AUD/USD

- jak formuje się sytuacja na wykresie tej pary 

Ostatnie dni to wyhamowanie na poziomie 0.7320. Miejsce to jest dobrze znane inwestorom nastawionym na deprecjację AUD. Już w połowie września podaż dała o sobie znać w tym miejscu, spychając wartość dolara australijskiego o ponad trzy figury. Umocnienie USD miało szanse wejść w trwałą fazę za sprawą ceny 0.7200. przed dłuższą chwilę był to niższy szczyt dający podwaliny pod narysowanie spadkowej linii trendu. Sytuacja uległa zmianie na fali wyborów w USA. To za ich sprawą AUD powrócił powyżej żółtego obszaru, dając nadzieję na przełamanie zielonego oporu.

Wiadomości rynkowe z mBank

Tak jak wspomniałem, ostatnie dni to wielokrotna próba sforsowania 0.7320. Odbicie od tego miejsca nie jest imponujące, jak to miało miejsce 21 września, ale należą się brawa podaży za konsekwencję w działaniu.

Przekłada się to na wskaźnik MACD, który zbliżył się do wartości zero i wkrótce wesprzeć posiadaczy krótkich pozycji. Oscylator relatywnej siły znajduje się pośrodku amplitudy zakresu swoich wahań, więc należy poczekać na klarowniejszy sygnał z jego strony. Alternatywnie można przełączyć się na interwał D1, aby stwierdzić, że bliżej mu do wykupienia niż wyprzedania.

Nie należy także ignorować faktu, że przez ostatnie miesiące AUD zyskał bardzo dużo na wartości. Prezentowany fragment wykresu jest największym okresem odpoczynku od wzrostów. Pytanie, czy jest on adekwatny do aprecjacji AUD z dołka 0.5500? Być może zielony opór 0.7300 jest początkiem większej przeceny tej waluty. O tym przekonamy się po reakcji inwestorów na ponowne spotkanie ze wsparciem 0.7200 oraz 0.7000.

AUD ma szanse na zakończenie trendu - 1

AUD ma szanse na zakończenie trendu - 2


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk