• Odbierz prezent
Kurs dolara australijskiego względem amerykańskiego (AUD/USD) w impasie

Ostatnie dni notowań dolara australijskiego do amerykańskiego (AUD/USD) upływają pod znakiem jednej ceny 0,7180. Ilość szczytów, która nagromadziła się w tym miejscu, zmusza do założenia, że podaż ma jakieś plany co do przyszłości AUD.

Wiadomości rynkowe z mBank

Długoterminowa średnia krocząca MA200 (czerwona linia) jasno wskazuje na trend wzrostowy. Dokładnie takie same wnioski płyną z analizy przyspieszonej linii trendu, gdzie dołek 0,7100 jest jednym z ostatnich, na którym można wesprzeć to narzędzie analizy kierunku ruchu ceny.

Bezpośrednie porównanie korekt kierunkowym zniesienim Fibonacciego, także wskazuje na to miejsce jako kluczowe wsparcie.

Można wiec odnieść wrażenie, że notowania AUDUSD znalazły się w małym impasie. Jednak strona nadal wierzy w umocnienie dolara australijskiego, a posiadacze krótkich pozycji powoli, ale skutecznie wyhamowują tę tendencję.

Aby wzrosty były możliwe, to trwający od miesiąca ruch boczny, musi zostać przełamany, jedną z pierwszych przeszkód jest opór 0,7180. Uwzględniając jego znaczenie, to można oczekiwać, że popyt zaznaczy swoją dominację dużą świecą marubozu, Alternatywa to spadki poniżej 0,7100. W takim przypadku okolice 0,6910 będą kolejnym wsparciem, dla korekty w nowym trendzie.

Wskaźniki znajdujące się pod wykresem powoli, ale systematycznie wspierają wariant deprecjacji AUD, brakuje tylko potwierdzenia na samym wykresie senny.

AUDUSD w impasie.  - 1

Wykres kursu dolara australijskiego w relacji do amerykańskiego

Notowania: AUDUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/AUDUSD/

Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk