Advertisement
  • Odbierz prezent
Kurs dolara australijskiego odbił się od sufitu. Potrójny szczyt ważnym oporem

Marcowe spadki ciążą na kursie dolara australijskiego względem amerykańskiego (AUD/USD). Trzecie podejście pod opór 0,6550 i trzecie odbicie od „sufitu”.

Wiadomości rynkowe z mBank

Linia trendu wzrostowego pozostaje w mocy, a nawet można ja oprzeć na poniedziałkowym dołku. Jednak brak wyraźnej kontynuacji trendu zmusza do ostrożności. Brak chęci umocnienia dolara australijskiego widać także na wskaźnikach.

MACD wszedł w tendencję spadkową, która może przerodzić się w coś trwałego, jeżeli ten wskaźnik spadnie w obszar wartości ujemnych.

RSI przełamał linie wyznaczającą wzrosty, co jest wczesnym sygnałem słabości tego instrumentu w porównaniu z taka sama linia na wykresie.

Prawdziwym testem dla posiadaczy długich pozycji będzie wsparcie 0.6400. Jego przełamanie byłoby prawdziwym gwoździem do trumny dla wzrostów. Jak na razie miejsce to jest bastionem popytu, który próbuje przełamać bieżące szczyty. Kolejny opór znajduje się o figurę wyżej. Warto wiec spojrzeć na 0.6650 jako potencjalny zasięg po przełamaniu układu trzech szczytów.

Potrójny szczyt ważnym oporem - 1

Notowania: AUDUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/AUDUSD/

Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk