• Odbierz prezent
Kurs dolara australijskiego do nowozelandzkiego AUD/NZD - szukamy przejawów dystrybucji

Starcie dwóch banków centralnych w wojnie na osłabianie waluty. Australia i Nowa Zelandia - na razie wojnę wygrywa Nowa Zelandia, gdyż kurs dolara australijskiego do nowozelandzkiego AUD/NZD rośnie. Jak widać, rynek zakłada, że to Nowa Zelandia jest bardziej zdeterminowana do osłabiania swojej waluty, co sprawia, że dolar australijski umacnia się wobec nowozelandzkiego.

Analiza AUD/NZD - szukamy przejawów dystrybucji - 1

Źródło: Admiral Markets MT5, AUD/NZD wykres dzienny od 23 grudnia 2013 do 17 września 2019. Uwaga: wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują podobnych w przyszłości.

W ostatnim czasie to umocnienie nabrało rozpędu.

Na tyle dużego, że doszło do zbliżenia się do okolicy ważnego poziomu, który w historii tej pary już wielokrotnie był w stanie choćby na chwilę zatrzymać rynek. Jest zatem uzasadnione, by i teraz założyć, że takie zatrzymanie się pojawi. Okolica 1,0850 jednocześnie jest tym istotnym poziomem, który teraz pracuje jako opór, ale równocześnie biegnie w pobliżu linia trendu oparta o lokalne minima z lat 2015-2018. Linia także działa jako opór.

Długoterminowo kurs dolara australijskiego do nowozelandzkiego

AUD/NZD przebywa w szerokiej konsolidacji, co sprawia, że oczekujemy po niej raczej charakterystyki “powrotu do średniej” niż wyrazistych trendów. Biorąc to pod uwagę, oraz fakt, że w ostatnim czasie doszło do znacznego ruchu w jednym kierunku (wzrostowym) także można dojść do wniosku, że czas przynajmniej na zatrzymanie, a być może i na cofnięcie się do np. połowy fali wzrostu. To sprawia, że na niższych interwałach będziemy poszukiwali oznak ewentualnej słabości, przejawów dystrybucji i formowania się kształtów szczytowych.

 

Notowania: AUDNZD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/AUDNZD/

Kamil Jaros

Analityk mBank Biuro Maklerskie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk