• Odbierz prezent
Kurs dolara australijskiego do nowozelandzkiego (AUD/NZD) przed danymi o inflacji

Dziś wieczorem poznamy odczyt CPI dla Nowej Zelandii. Może ona mieć wpływ na wszystkie pary walutowe, w których dolar nowozelandzki (NZD) jest w nazwie. Jedną z nich jest kurs dolara australijskiego do nowozelandzkiego (AUD/NZD).

Ten instrument od wielu miesięcy wspiera się na poziomie 1,0310 jako długoterminowym wsparciu.

Nie są potrzebne finezyjne narzędzia, aby znaleźć ten poziom, a raczej strefę, gdzie popyt ewidentnie jest dominująca stroną rynku.

Bliźniaczy poziom po stronie podaży znajduje się przy cenie 1,0700. Trudno oczekiwać, aby dzisiejszy odczyt wypełnił przestrzeń pomiędzy tymi wartościami, czy też drastycznie przełamał zielone wsparcie. Znajomość tych wartości może być użyteczne w analizie niższych interwałów.

AUDNZD przed danymi o inflacji - 1

Wykres kursu dolara australijskiego do nowozelandzkiego

Interwal dzienny tworzy specyficzny układ, charakterystyczny dla formacji dołka.

Jeżeli czerwone linie to ostatnie fale, to na ich końcach można umieścić litery RGR. Tym samym tworzy się formacja odwróconej głowy z ramionami. Cena 1.0380 jest poziomem, na którym położone są ramiona tego układu. Jeżeli AUD ma zyskiwać na wartości, to musi przełamać lokalny opór – linie szyi – 1.0450. Bez tego nie zmaterializuje się scenariusz, który będzie powtórką z historii z marca czy też sierpnia 2019 roku.

Wsparciem dla wzrostów, czyli deprecjacji NZD, jest pozytywna dywergencja na wskaźniku MACD.

AUDNZD przed danymi o inflacji - 2

Wykres kursu dolara australijskiego do nowozelandzkiego

Notowania: NZDUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/NZDUSD/

Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk