• Odbierz prezent
Kurs dolara australijskiego do kanadyjskiego AUD/CAD - wokół kluczowego poziomu

Próba walki z obszarem oporu nie powiodła się. Obecnie kurs dolara australijskiego do dolara kanadyjskiego AUD/CAD słabnie, a to nie musi być wcale koniec. Rzućmy okiem na możliwości rozegrania tej sytuacji.

Analiza AUD/CAD - wokół kluczowego poziomu - 1

Źródło: Admiral Markets MT5, AUD/CAD wykres H4 od 28 lutego 2019 do 20 września 2019. Uwaga: wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują podobnych w przyszłości.

Problemem był wcześniej poziom 0,9050.

Kilkukrotnie rynek próbował sforsować tą barierę, ale się nie udawało… do chwili, gdy jednak się udało. Szybko pojawiła się kolejna bariera, ale tym razem w okolicy 0,9100. Dodatkowo w pobliżu biegła spadkowa linia trendu, która również mogła hamować zapędy byków. Została ona naruszona, ale popyt na wiele więcej już nie miał zapału. Cena wróciła pod linię trendu, a krótko po tym pod poziom 0,9050. Obecnie ponownie jest to opór. Zbliżenie się do tego poziomu powinno nas skłonić do poszukiwań sygnałów słabości rynku i potwierdzenia, że to podaż ma ponownie przewagę, co jest zbieżne z kierunkiem długoterminowego trendu.

Potencjał ewentualnej zniżki

to osiągnięcie okolicy 0,8910, ale przecież trend jest spadkowy, a więc jako realny należy wziąć pod uwagę scenariusz walki o nowe minima tendencji. Zaprzeczeniem aspiracji niedźwiedzi byłby ponowny wzrost ponad poziom 0,9050.

Notowania: AUDCAD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/AUDCAD/

Kamil Jaros

Analityk mBank Biuro Maklerskie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk