• Odbierz prezent
Kurs dolara australijskiego do kanadyjskiego AUDCAD – konsolidacja jako korekta

Od ponad miesiąca kurs dolara australijskiego do kanadyjskiego AUDCAD porusza się w ruchu bocznym. Taki kształt wykresu będący prostokątem może być zarówno korekta w ramach trendu spadkowego jak i faza akumulacji.

Gdyby podstawa tej formacji

znajdowała się na poziomie 0.8800 wówczas tworzenie fazy wzrostowej miało by większy sens. Faza akumulacji znajdująca się na wsparciu wyższego rzędu ma zawsze duże szanse na wygenerowanie znacznego ruchu umacniającego walutę bazowa.

Alternatywa to traktowanie żółtego obszaru jako korekta.

Opór 0.9050 potwierdzony jest dużą ilością świec z górnym cieniem. Precyzja z jaką kurs dolara australijskiego AUD odbija się od w/w poziomu jak od „sufitu” jest godna podziwu i pozwala na precyzyjne ustawienie zleceń obronnych. Warto zwrócić uwagę na linie trendu , która potwierdza aktualny sentyment dla tego instrumentu.

Z racji rozbudowanej fazy ruchu bocznego, użytecznym staje się wskaźnik Stochastic. Przyjmując wartość powyżej 80 punktów potwierdza ograniczony zasięg aprecjacji kursu dolara australijskiego AUD na rzecz spadków. Celem w takim przypadku będzie najbliższe wsparcia 0.8900, a w przypadku wydłużenia impulsu wartość o figurę niżej.

Ewentualne przełamania oporu 0.9050 o więcej niż 30 pipsów, może okazać się początkiem nowej tendencji. W takiej sytuacji aprecjacja waluty Australii będzie największym popisem popytu od kwietnia tego roku.

AUDCAD – konsolidacja jako korekta - 1

Notowania: AUDCAD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/AUDCAD/

Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk