• Odbierz prezent
Kurs dolara australijskiego do kanadyjskiego (AUD/CAD) - kanał wzrostowy

Na kursie dolara australijskiego do kanadyjskiego AUD/CAD da się zauważyć kanał wzrostowy. Na razie nie ma powodów by uznać go za nic więcej jak korektę, ale skoro się pojawił, to być może dojdzie do odbicia od jego dolnego ograniczenia.

Analiza AUD/CAD - kanał wzrostowy - 1

Źródło: Admiral Markets Silver wykres H4 od 5 marca 2019 do 19 listopada 2019. Uwaga: wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują podobnych w przyszłości.

Wykres ceny pary właśnie na tym dolnym ograniczeniu się zatrzymał.

Tym samym pojawienie się sygnałów kupna można potraktować nieco poważniej. Odbicie od wsparcia nie zmienia kierunku trendu, ale umożliwiłoby zwyżkę przynajmniej do okolic poprzedniego lokalnego szczytu z szansą na osiągnięcie okolicy górnego ograniczenia kanału. Oczywiście, teoretycznie jest szansa na to, że taki ruch przerodziłby się w coś bardziej istotnego, ale nie jest to w tej chwili scenariusz najbardziej prawdopodobny, a tym samym nie ma sensu ostrzyć sobie na to pazurów. Tym bardziej, że w ogóle opcja wzrostowa uzależniona jest od wspomnianych sygnałów kupna. Zlecenie stop loss można postawić pod poziomem poprzedniego lokalnego dołka.

Ta sytuacja jest również modelową dla układu G-1-2,

który ćwiczę z uczestnikami moich szkoleń (#skutecznoscWprostocie na Twitterze). Zapraszam na najbliższe szkolenie, które odbędzie się w Krakowie 28 listopada. Dotyczyć będzie specyfiki gry na DAXie (materiały udostępnił Maksymilian Bączkowski), ale również omówiona zostanie wspomniana technika wraz z wieloma przykładami. Szczegóły znaleźć można na stronie Admiral Markets w dziale Edukacja.

Notowania: AUDCAD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/AUDCAD/

Kamil Jaros

Analityk mBank Biuro Maklerskie

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk