• Odbierz prezent
Kurs dolara australijskiego do jena (AUD/JPY) napotkał mocny opór. Co dalej z notowaniami tej pary walutowej?

Dolar australijski wspina się na kolejne poziomy jak po drabinie, aby umocnić się w relacji do jena. Zadanie to może okazać się bardzo trudne w kolejnych dniach. Wynika to z górnego ograniczenia, jakim jest cena 76,50. W ostatnich kilkunastu miesiącach notowania dolara australijskiego do jena (AUD/JPY) znajdowały się powyżej niebieskiej linii tylko okazjonalnie, testując opór.

Wiadomości rynkowe z mBank

Każdorazowo cena zamknięcie dziennej świecy znajduje się poniżej, co dowodzi, że podaż ma poważne plany co do obrony tego miejsca.

Jeżeli fala spadkowa z pierwszego kwartału tego roku jest impulsem spadkowym (zaznaczona kolorem szarym), to ostatnie dni są próba utrzymania notowań AUD poniżej tego kluczowego miejsca. Dopiero pokonanie 76,50, pozwoliłoby na jednoznaczne potwierdzenie zakończenia trendu spadkowego trwającego od 2017 roku.

Wskaźnik MACD znacząco wyhamował tworzenie kolejnych wzrostowych słupków, ale pozostaje w zakresie dodatnich liczb. Wskazuje to na słabość wzrostów, ale nie musi potwierdzać rosnącej siły podaży. Dopiero przełamanie wartości „zero” dałoby przyzwolenie na skierowanie wzroku na południe.

Oscylator relatywnej siły znajduje się w neutralnej strefie, po tym, jak opuścił obszar wykupienia. Ostatnie szczyty daje opisać się linią spadkową, co należy traktować jako zaproszenie do spadków. Zapewne obrona oporu 76,50 mocno się do tego przyczyniła. Po jego pokonaniu funkcję oporu będzie pełniła cena 80,00.

Mocny opór na AUDJPY - 1

Wykres kursu dolara australijskiego względem jena (USD/JPY)

Notowania: AUDJPY

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/AUDJPY/

Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk