• Odbierz prezent
Kurs dolara australijskiego do franka AUD/CHF – konsolidacja pod oporem. Co dalej z tą parą walutową?

Gdy na wykresie ceny dowolnego instrumentu da się zauważyć wyraźny poziom oporu, to najprostszym sposobem rozegrania takiej sytuacji jest wyczekiwanie na moment przebicia i wejście na rynek po reteście poziomu oporu, już jako wsparcia.

Analiza AUD/CHF – konsolidacja pod oporem - 1

Źródło: Admiral Markets MT5, AUD/CHF wykres H1 od 19 czerwca 2019 do 19 sierpnia 2019. Uwaga: wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują podobnych w przyszłości.

Właśnie taki układ

pojawił się na wykresie pary AUD/CHF. Okolica 0,6655 jawi się jako dobry punkt odniesienia dla ewentualnych zagrań. Wersja bezpieczna zakłada obserwację ceny i oczekiwanie na wyjście nad opór. To pozwoliłoby na poszukiwanie okazji do zagrania na wzrost cen przy okazji cofnięcia się rynku i testu poziomu 0,6655 już jako wsparcia.

To była wersja bezpieczniejsza,

gdyż zakłada działanie po potwierdzeniu sygnału przełamania oporu. Skoro do tej pory trend był spadkowy, takie zachowanie wydaje się uzasadnione. Miałoby to nas uchronić przed załapaniem się na pułapkę fałszywego wybicia. Niemniej jest czynnik który pozwala również na zagranie nieco wcześniej. Pojawiła się pod oporem mała konsolidacja. To zazwyczaj jest sygnał, że opór będzie atakowany, skoro podaż nie jest w stanie sprowadzić cen niżej.

To pozwala na zagranie

w górę już w momencie pokonywania oporu (bez oczekiwania na potwierdzenie w postaci retestu) ze stopem pod poziomem wspomnianej konsolidacji (okolica 0,6610). To generowałoby korzystną relację zysku do ryzyka, gdyż pierwszym celem wybicia nad opór byłaby okolica 0,6750.

Notowania: AUDCHF

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/AUDCHF/

Kamil Jaros

Analityk mBank Biuro Maklerskie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk