• Odbierz prezent
Kurs dolara australijskiego do dolara nowozelandzkiego - analiza techniczna

Dziś w nocy opublikowane zostaną dane o inflacji w Australii (za II kwartał), oraz dane dotyczące bilansu handlowego Nowej Zelandii. Odczyty te mogą podnieść zmienność kursów dolara australijskiego i dolara nowozelandzkiego. Mogą mieć przy tym istotne znaczenie dla sytuacji technicznej na rynku AUD/NZD.

 

Od 3 tygodni kurs AUD/NZD konsoliduje w przedziale 1,086-1,097. Aktualnie znajduje się bliżej jego dolnego ograniczenia, przy czym scenariuszem bazowym jest raczej wybicie górą, biorąc pod uwagę kierunek rynku z wcześniejszego okresu. Niezależnie jednak od tego, publikowane dziś w nocy dane z dużym prawdopodobieństwem przyczynią się do wybicia którejś z granic konsolidacji. Spodziewamy się bowiem znaczącego wzrostu zmienności, zwłaszcza w przypadku danych z gospodarki australijskiej. Reakcja rynku może mieć oczywiście charakter tymczasowy i stanowić np. fałszywe wybicie z konsolidacji, ale może również znacząco zmienić sytuację techniczną pary AUD/NZD.

 

AUD/NZD – H4
audnzd

 

Należy odnotować, że na rynku AUD/NZD od 3 miesięcy trwa trend wzrostowy, który jak na razie zatrzymał się na silnym oporze. Mocne dane z Australii i/lub słabe dane z Nowej Zelandii mogą sprawić, że trend ten będzie kontynuowany, czego sygnałem byłoby zamknięcie świecy dziennej na nowych lokalnych maksimach. Jeśli jednak wybite zostanie dolne ograniczenie aktualnej konsolidacji, to scenariuszem bazowym będą spadki, w związku z lokalną formacją podwójnego szczytu. W takim przypadku spodziewać się będziemy korekty spadkowej do okolic 1,078, a może nawet 1,068.

 

AUD/NZD – D1

audnzd

Notowania: AUDNZD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/AUDNZD/

Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk