• Odbierz prezent
Kurs dolara australijskiego (AUD) przełamuje trend

Dolar australijski próbuje utrzymać się powyżej poziomu 0.6300, czyli podstawy dużej świecy z 9 marca. Ostatni tydzień to konsolidacja w wąskim zakresie jednej figury w obrębie ww. wsparcia.

Wiadomości rynkowe z mBank

Aprecjacja od dołka 0.5500 jest już na tyle duża, że można założyć, że ma się ona ku końcowi. Szczególnie że wzrostowa linia trendu została już poważnie naruszona. Dodatkowo pojawia się realny problem z tworzeniem nowych szczytów. Strefa 0.6380 skutecznie broni drogi dla kolejnego impulsu wzrostowego.

W przypadku przeceny AUD jeden z pierwszych przystanków tworzących korektę może mieć miejsce na zniesieniu APP o wartości 100%. Wypada ono na równej cenie 0.6200.

Wskaźnikową podpowiedzią co do przyszłego kierunku ruchu ceny może być Bollinger. Porusza się on poziomo i bardzo blisko ostatnich kluczowych poziomów z interwału H4. Pokonanie jednej z zewnętrznych band będzie dobrą informacją dla inwestorów, w którą stronę należy kierować wzrok w kolejnych sesjach.

Stochastic próbuje zbliżyć się do strefy wykupienia, jeżeli jednak zmieni kierunek, a jego linie się przetną, to spadki będą miały pierwszeństwo. Nie pozostaje nic innego jak podglądanie zachowania AUD na najbliższym wsparciu 0.6300.

AUD przełamuje trend - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk