• Odbierz prezent
Kurs dolara australijskiego (AUD) będzie się umacniał względem jena (JPY)? Aktualna sytuacja na kursie AUD/JPY

Układ korekt na parze dolara australijski do jena (AUD/JPY) sugeruje dalsze umocnienie australijskiej waluty. W marcu dwie korekty liczyły blisko 3 figury i wykres wystrzelił do góry po każdej z nich. Teraz spadki zatrzymały się po deprecjacji dolara australijskiego AUD o 2 figury. Tym samym cena 68,00 została potwierdzona jako ważne wsparcie dla kontynuacji trendu wzrostowego.

Wiadomości rynkowe z mBank

Poziom ten został poparty wykupionym wskaźnikiem stochastycznym. W przypadku silnych trendów początki nowych impulsów mogą być poprzedzone fazą wyprzedania na szybkich oscylatorach.

Na drodze do kontynuacji trendu wzrostowego może staną lokalny opór 69.00. Ta równa wartość już raz w połowie kwietnia sprawiła wiele problemów posiadaczom długich pozycji. Wkrótce przekonamy się, czy i tym razem będzie podobnie. Wtedy ta para walutowa przez kilka dni oscylowała pomiędzy ww. oporem a dołkiem 68.00. Utworzyła się rozbudowana w czasie korekta, co sprawiło, że MACD na interwale H4 zdążył spaść poniżej zera.

Podsumowując, tak długo, jak najbliższe wsparcie 68.00 pozostaje ważnym bastionem popytu, nie ma co się martwić o kontynuacje trendu wzrostowego. Dopiero przełamanie tej wartości zmieni układ sił na tym instrumencie.

Równość korekt, zapowiedzią umocnienia AUD - 1

Wykres kursu dolara australijskiego względem jena (AUD/JPY)

 

Notowania: AUDJPY

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/AUDJPY/

Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk