• Odbierz prezent
Kurs dolara AUD/USD zachował się zgodnie z oczekiwaniami- czy wszyscy skorzystali?
fot. freepik.com

Kilka dni temu zwracałem uwagę na kurs dolara australijskiego względem dolara amerykańskie (AUD/USD). Znajdowaliśmy się wtedy w rejonie bardzo klarownego i skutecznego dotychczas wsparcia. Sprawdźmy co się wydarzyło od tamtego momentu.

Kurs dolara AUD/USD- statystyka nie zawiodła

Długoterminowe wsparcie zlokalizowane w rejonie 0,70 dolara, ponownie spisało się rewelacyjnie. Widać wyraźnie, że poziom ten jest respektowany przez rynek, a w jego obrębie znajduje się sporo zleceń kupna.

Wykres 1: Kurs dolara AUD/USD (20 lat) 

Wykres 1: Kurs dolara AUD/USD (20 lat)

Pamiętajmy jednak, że jeżeli w przyszłości dojdzie do jego przebicia w dół, wtedy wyprzedaż może napędzać się lawinowo, aktywując kolejne zlecenia typu STOP LOSS. Póki co rynkowe byki na AUD/USD oddaliły znacząco takie niebezpieczeństwo, ponieważ kurs dolara AUD/USD znajduje się już w okolicach 0,72.

 Wykres 2: Kurs dolara AUD/USD (10 dni)

Wykres 2: Kurs dolara AUD/USD (10 dni)

Co może się wydarzyć dalej z kursem AUD/USD

Kolejne odbicie kursu dolara AUD/USD od strefy 0,70 ponownie potwierdziło znaczenie tego długoterminowego wsparcia, dlatego dopóki notowania przebiegają powyżej, powinniśmy zachować nastawienie pro-wzrostowe. Warto jednak mieć na uwadze, że zbliżamy się do oporu zlokalizowanego w rejonie 0,72. Ma ono znacznie mniejszą rangę, ale można się tutaj spodziewać wzmożonej aktywności podaży.

Wykres 3: Kurs dolara AUD/USD (3 miesiące) 

Wykres 3: Kurs dolara AUD/USD (3 miesiące)

Notowania: AUDUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/AUDUSD/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk