• Odbierz prezent
Kurs dolara AUDUSD wciąż pod presją spadkową?

We wtorek nad ranem poznamy zapiski z ostatniego posiedzenia Banku Australii, na którym to doszło do drugiej z rzędu obniżki stóp procentowych o 25 p.b.

Ruch ten

ostatecznie został jednak odebrany jako „jastrzębi”, gdyż z towarzyszącego mu komunikatu wynikało, że RBA może nadmiernie nie spieszyć się z dalszym luzowaniem. Zapiski mogą tym samym rzucić więcej światła na ten temat. Poza tym uwagę mogą też przykuć czwartkowe dane z rynku pracy.

Negatywna presja

na dolara australijskiego AUD może iść także ze strony chińskiego juana w kontekście powracającej niepewności, co do wzajemnych relacji USA-Chiny. Na poniższym wykresie dziennym pary dolar australijski do dolara amerykańskiego AUDUSD widać jak silny jest rejon oporu 0,7000-0,7040 dolara. Jego złamaniu musiałyby tym samym towarzyszyć mocne argumenty fundamentalne.

wykres dolara australijskiego do dolara amerykańskiego AUDUSD

Wykres dzienny dolara australijskiego do dolara amerykańskiego (AUDUSD).

Notowania: AUDUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/AUDUSD/

Marek Rogalski

Główny analityk walutowy w Domu Maklerskim BOŚ. Ekspert w dziedzinie tematyki związanej z rynkiem FX – swoje długoletnie doświadczenie zdobywał pracując w czołowych domach maklerskich w Polsce (z DM BOŚ związany od 2009 r.), prywatnie inwestor giełdowy od 1994 r. Zdobywca szeregu nagród na najlepiej typującego analityka (Puls Biznesu), ceniony komentator bieżących wydarzeń w ogólnopolskich mediach. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk