• Odbierz prezent
Kurs dolara. Analiza wykresu USD/PLN - zmiana tendencji
Z artykułu dowiesz się:

- ile kosztuję dolar amerykański (USD)

- jak kształtuje się sytaucja na wykresie tej pary 

Poniższy wykres przedstawia notowania USDPLN-a na interwale dziennym. Pozwala to zaprezentować dynamikę rynkową na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. W tym czasie notowania wyznaczyły zakres wahań o przedziale 6500 pipsów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od tegorocznego szczytu ukształtowanego pod koniec marca. Wtedy to na wykresie USDPLN pojawiły się wyceny na poziomie 4,3000. Kolejne tygodnie przyniosły wyprzedaż amerykańskiej waluty wraz ze spadkiem awersji do ryzyka na globalnych rynkach finansowych.

Zmiana Tendencji Na USDPLN - 1

Rysunek. Kurs USDPLN D1

Od początku września widoczna jest wyraźna zmiana sentymentu na szerokim wykresie USDPLN. Od dołka z okolicy (3,6500), rynek zdołał odrobić w maksymalnym zakresie aż połowę wcześniejszych spadków.

Amerykańskie wybory prezydenckie wpływają ostatecznie na osłabienie dolara. Kapitał płynie na rynki akcyjne oraz do walut bardziej egzotycznych,  w tym do PLN-a. Szerokim oporem pozostaje strefa mierzenia 50% po cenie 3,9800. Po ostatnich dołkach prowadzimy również poglądową linię dolnego ograniczenia.


Orbex

Orbex jest w pełni licencjonowanym i regulowanym brokerem Forex, działającym od 2010 roku. W skład spółki wchodzi Orbex Limited, regulowany przez CySec i Orbex Global Ltd. regulowany przez Mauritius Financial Services Commission (FSC). Orbex oferuje swoim traderom szeroki zakres instrumentów i konkurencyjne warunki handlowe na MetaTrader 4, takich jak: Waluty z Spready już od O pipsów, Wskaźniki giełdowe, Surowce energetyczne,  Metale szlachetne, Akcje spółek

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk