• Odbierz prezent
Kurs dolara amerykańskiego (USD) w relacji do kanadyjskiego (CAD) w fazie korekty

W ostatnich tygodniach kurs dolara amerykańskiego do kanadyjskiego (USD/CAD) dotarł do szczytu ze stycznia 2016 roku. Po odbiciu od 1,47 wartość dolara kanadyjskiego wzrosła do 1,39. Ten ruch wydaje się być znaczący, ale bezpośrednie porównanie z poprzednimi korektami wskazuje pewne podobieństwa. Przykładem jest korekta z 2019 roku, ten długotrwały swing różni się czasem trwania, ale nie wielkością liczoną osią pionową.

Wiadomości rynkowe z mBank

Można zatem zaryzykować stwierdzenie, że ostatnie 4-5 tygodni jest fazą korekty. Potwierdza to zniesienie 50%, czyli fakt, że spadki zdyskontowały połowę impulsu mającego początek na początku roku.

Podaż zyskałaby poważny argument do przejęcia kontroli nad kształtem wykresu w momencie przełamania zielonej strefy. Jest ona wynikiem serii szczytów z ostatnich pięciu lat. Od 2016 roku była to poważna bariera, która została pokonana dopiero w tym roku. Jeżeli ostanie białe świece są potwierdzeniem trendu wzrostowego, dlatego ostanie tygodnie można traktować jako korektę. Wskaźnik stochastyczny nie dotarł jeszcze do strefy wyprzedania, a zwykle ma to miejsce przed kolejnym impulsem wzrostowym. Może to sugerować rozbudowanie w czasie aktualnej fazy rynku i pozostanie powyżej 1.39-1.40.

USDCAD  w fazie korekty - 1

Wykres kursu dolara kanadyjskiego względem amerykańskiego


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk