• Odbierz prezent
Kurs dolara amerykańskiego (USD) do kanadyjskiego (CAD) - zanegowanie formacji młota. Rynek pracy w USA i Kanadzie zaskakuje …

… pozytywnie. Bardziej widoczne jest w to w przypadku Kanady, gdzie opublikowane dzisiaj dane o godz. 14:30 pokazały wzrost zatrudnienia w sierpniu aż o 81 tys. przy 23,8 tys. zwyżce pełnych etatów i 57,2 tys. tymczasowych, chociaż dzieje się to przy pewnym wyhamowaniu dynamiki wynagrodzeń (do 3,8 proc. r/r z 4,5 proc. r/r).

Efekt to dalsze umocnienie

kursu dolara kanadyjskiego (CAD), który dwa dni temu został mocno wsparty przez komunikat Banku Kanady redukujący szanse na cięcie stóp procentowych w tym roku. Dzisiejsze dane z rynku pracy potwierdzają tą narrację.

Rynek pracy w USA i Kanadzie zaskakuje … - 1

Wykres dzienny USDCAD

Na wykresie dziennym

kursu dolara amerykańskiego do kanadyjskiego USDCAD widać zanegowanie wczorajszej formacji młota, który jednak okazał się ruchem powrotnym w rejon dolnego ograniczenia formacji, która została wcześniej wyłamana. Zniżka jest potwierdzana przez dzienne wskaźniki. Kluczowe strategicznie wsparcie można wskazać dopiero przy 1,3080 (długoterminowa linia trendu wzrostowego).

W przypadku danych z USA

w pierwszym momencie mieliśmy pewne zawahanie, bo… dane nieco się rozjechały. Przyrost nowych etatów okazał się niższy od spodziewanego – odczyt NFP wyniósł 130 tys. wobec prognozowanych 160 tys. – ale dynamika płacy godzinowej w sierpniu wypadła lepiej – wzrost o 0,4 proc. m/m i 3,2 proc. r/r przy medianie 0,3 proc. m/m i 3,1 proc. r/r. To powoduje, że oczekiwania na wyraźniejsze cięcie stóp przez FED na posiedzeniu 18 września maleją - chociaż poziom oczekiwań przed publikacją nie był zbyt duży i przekłada się to na nieznaczne osłabienie kursu dolara USD. Kurs euro do dolara EURUSD podchodził przed godz. 16:00 w okolice oporu 1,1060-65, co nie zmienia jednak oczekiwań, że wyraźne wybicie ponad wczorajszy szczyt przy 1,1083 nie wydaje się być bazowym scenariuszem na najbliższe kilkanaście godzin handlu (piątek wieczór i noc z niedzieli na poniedziałek).

Rynek pracy w USA i Kanadzie zaskakuje … - 2

Wykres dzienny kursu euro do dolara EURUSD

Nota prawna

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Marek Rogalski

Główny analityk walutowy w Domu Maklerskim BOŚ. Ekspert w dziedzinie tematyki związanej z rynkiem FX – swoje długoletnie doświadczenie zdobywał pracując w czołowych domach maklerskich w Polsce (z DM BOŚ związany od 2009 r.), prywatnie inwestor giełdowy od 1994 r. Zdobywca szeregu nagród na najlepiej typującego analityka (Puls Biznesu), ceniony komentator bieżących wydarzeń w ogólnopolskich mediach. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk