• Odbierz prezent
Kurs dolara amerykańskiego traci na każdym kroku - notowania AUDUSD idealnym przykładem
Z artykułu dowiesz się:

  • jak kształtuje się wykres cen australijczyka do USD,
  • dlaczego amerykańska waluta traci na wartości. 

Słabość dolara amerykańskiego widoczna jest na większości par walutowych. Typowym przykładem jest AUDUSD, gdzie po przełamaniu ostatniego oporu tygodniowego 0.7350, nie widać końca serii białych świec.

Wiadomości rynkowe z mBank

Pomimo że nowy szczyt pojawił się już kilka tygodni temu na wykresie ceny, to wskaźnik MACD ma swoje zdanie na ten temat. Ta rozbieżność jest nazywana negatywną dywergencją. Zwykle zapowiada to pojawienie się korekty wyższego rzędu lub nawet nowego trendu.

Ostatnia faza przeceny AUD miała długoś czterech figur, wcześniejsza czerwcowa prawie 300 pipsów, więcej jest to przedział spadków, którego należałoby oczekiwać od posiadaczy krótkich pozycji.

Problem w tym, że na interwale dziennym nie widać chęci na zmianę kierunku. W takim przypadku należy dopuścić możliwość ataku na niebieski opór 0.7730. W roku 2016 było o kluczowe miejsce, o czym przypominają spadkowe strzałki. Być może i tym razem podaż wykaże inicjatywę na tej cenie.

Oscylatory RSI i Stochastic ograniczają możliwość dalszej aprecjacji dolara australijskiego. Oba wskaźniki przyjmują wysokie wartości charakterystyczne dla kształtowanie się struktury szczytowej. Potwierdzeniem tego musiałoby być zamknięcie bieżącej świecy poniżej 0.7550. Połowa tygodnia handlu już za nami, więc najbliższe dwa dni potwierdzą, czy dywergencję można potraktować jako sygnał wyprzedzający.

Dywergencja na AUDUSD - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk