• Odbierz prezent
Kurs dolara amerykańskiego do polskiego złotego. Czy korekta na USD/PLN jest możliwa?

Poziom 3.77 idealnie nadawał się jako miejsce będące trampolina dla kolejnej fali wzrostowej. To z tego poziomu USD zyskiwał na wartości ponad 20 groszy, aby testować lub pokonać równą cenę 4.00. Ostatnie dni nie były korzystne dla dolara amerykańskiego na rynkach światowych, toteż wsparcie 3.77 zostało przełamane. Teraz jesteśmy świadkami, jak powstaje dołek 3.66. Niebieska przerywana linia wskazuje, że popyt był tutaj obecny w przeszłości, więc jest realna szansa na pojawienie się białych świec. Od pięciu tygodni PLN aprecjonował, zaczynając spadki blisko oporu 4.00. Można wiec założyć, że najbliższe dni upłyną na ruchu korekcyjnym.

Wiadomości rynkowe z mBank

Wskaźnik stochastyczny zbliżył się do zera, co można odczytać jako zapowiedź chwilowej zmiany sentymentu. Pozostałe dwa oscylatory nie są jeszcze w optymistycznym nastawieniu, wiec należy dać im więcej czasu.

Wspomniana już cena 3.77 zdaje się być pierwszą linią obrony dla posiadaczy krótkich pozycji. Ewentualne wyjście powyżej tego oporu dałoby szanse na większe wzrosty, które zwykle kończyły się blisko równej wartości 4.00.

Jeżeli jednak trend spadkowy ma trwać dalej, to po korekcie należy skierować wzrok na dół. Po pokonaniu przerywanej linii wsparciem może być cena 3.51.

Możliwa korekta na USDPLN - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk