• Odbierz prezent
Kurs dolara amerykańskiego do kanadyjskiego USDCAD od wielu miesięcy w trendzie wzrostowym

Dolar kanadyjski od wielu miesięcy porusza się we wzrostowym kanale trendowym. Kanał ten charakteryzuje się dużym podobieństwem fal spadkowych, których miara mieści się w przedziale 600-660pipsów. Idąc tym torem analizy można założyć, że idealnym miejscem na zakończenie wyprzedaży dolara amerykańskiego USD jest poziom 1.3050, gdzie wypada równość korekt.

Analiza kursu USDCAD na interwale tygodniowym

Jeżeli wskaźnik stochastyczny w najbliższych tygodniach spadnie poniżej wartości 20 punktów to tworzenie się w/w wsparcia nabierze realnych kształtów. Konsekwencją tego powinien być ruch impulsowy deprecjonujący wartość dolara kanadyjskiego. Jego zasięg w pierwszej kolejności można ograniczyć do oporu 1.3600 a potem dalej do 1.3800. Zanim to jednak nastąpi seria czarnych świec mająca swój początek w Sylwestra może być kontynuowana do wsparcia 1.3050.

Wykres dolara amerykańskiego do dolara kanadyjskiego USDCAD na interwale tygodniowym
Wykres dolara amerykańskiego do dolara kanadyjskiego USDCAD na interwale tygodniowym

Interwał D1wskazuje, że siła popytu została wyhamowana

na zniesieniu 38.2% przy cenie 1.3360. W przypadku kontynuacji wzrostów warto zwrócić uwagę na kolejna „półkę” z siatki Fibonacciego czyli 50%. Oba te poziomy często są miejscami, gdzie kończą się korekty w przypadku silnych trendów, a z takim lokalnym ruchem mamy do czynienia od początku roku. Wysoko umieszczony Stochastic, nie daje wiele szans na kolejne białe świece na wykresie dziennym , a przynajmniej ich zasięg nie powinien być znaczący. Potwierdzeniem  tworzenia kolejnej fali spadkowej na kursie USDCAD będzie przecięcie się linii z tego oscylatora, co może nastąpić w najbliższych dniach.

Wykres dolara amerykańskiego do dolara kanadyjskiego USDCAD na interwale dziennym
Wykres dolara amerykańskiego do dolara kanadyjskiego USDCAD na interwale dziennym

Przełamanie oporu 1.3360 i potem 1.3420 zmusi do rewizji scenariusza zakładającego spadki do linii trendu z wyższego horyzontu czasu. Tym samym otworzyła by się droga do wyjścia powyżej ostatniego szczytu.

 

Notowania: USDCAD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDCAD/

Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk