• Odbierz prezent
Kurs dolara amerykańskiego do jena japońskiego w istotnym położeniu! Nowy trend na notowaniach USDJPY?

Dzień wczorajszy przyniósł imponującą czarną świecę na dziennym wykresie USDJPY. Warto jednak przypomnieć, ze spadkowa linia trendu została przełamana z końcem stycznia. Jedynie średnie kroczące dają jeszcze nadzieję na większą przecenę USD. Dopóki czerwona MA50 nie przetnie niebieskiej MA200, to te narzędzia sugerują, że podaż ma się całkiem dobrze.

Wiadomości rynkowe z mBank

Realnym testem będzie jednak zachowanie wykresu na poziomie 104.40. W przeszłości powstało tutaj dużo dołków, po których notowania tej pary walutowej rosły o 100-200 pipsów. Gdyby wczorajsze spadki zakończyły się poniżej żółtego wsparcia, to rzeczywiście można byłoby to interpretować na korzyść podaży. Można więc zastanowić się, czy odbicie od 105.70 nie będzie korektą. Rysując zieloną linię po dołkach widać, że dzisiejsze minima są blisko tego ważnego narzędzia.

Rozważmy alternatywę. Co, jeżeli dzień dzisiejszy przyniesie dalszą przecenę USD? Wiązałoby się to z przełamaniem 104.40, czyli klasycznego wsparcia. Z automatu zamienia się ono w opór, a tym samym staje się sprzymierzeńcem posiadaczy krótkich pozycji. W optymistycznym wariancie spadki powinny skierować się w stronę dołka 102.50 i podjąć próbę pogłębienia deprecjacji dolara.

W czerwcu ubiegłego roku białe świece pokonały niebieską linię MA200, po czym w ekspresowym tempie wszystko się zawaliło. Być może taki jest plan na najbliższe dni. Choć nie można zapominać, że wtedy notowania USDJPY były pięć figur wyżej i testowały opór wyższego rzędu. Teraz na miesięcznym wykresie testowane jest wsparcie.

Nowy trend na USDJPY? - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk