• Odbierz prezent
CD Projekt -kurs akcji
Z artykułu dowiesz się:

- o wynikach finansowych CD Projekt za I kwartał 2017 r.
- o reakcji rynku na wyniki CD Projekt

Wzrostów kursu akcji największej polskiej spółki gamingowej ciąg dalszy. Po wczorajszych informacjach dotyczących dywidendy, kolejnym impulsem do wzrostów stały się wyniki finansowe  za I kwartał.

 

100 mln dywidendy

We wczorajszym tekście dotyczącym CD Projekt informowałem Was o wzrostach kursu akcji tej spółki (odpowiedzialnej za produkcję serii gier "Wiedźmin"), po decyzji Walnego Zgromadzenia akcjonariuszy o wypłacie dywidendy. Wczorajszy dzień zakończył się zdecydowanym wzrostem kursu akcji. Kurs zamknięcia 23 maja wynosił 69 zł. Wczoraj CD Projekt zakończył dzień na poziomie 71,49 zł.

 

Wyniki za I kwartał

 Grupa kapitałowa CD Projekt osiągnęła w I kwartale 2017 r. zysk netto na poziomie ponad 45 mln zł wobec nieco ponad 32,5 mln zł w analogicznym okresie roku poprzedniego. Konsensus wynosił 29,5 mln zł (źródło: PAP). Zysk był więc ponad 50 % wyższy od oczekiwań. Również przychody były znacznie wyższe niż oczekiwania. Nieco ponad 99,3 mln zł wobec oczekiwań na poziomie niemal 82,3 mln zł to bardzo dobry wynik. Jest on również lepszy od analogicznego okresu 2016 r., kiedy to przychody wyniosły niemal 87 mln zł.

 

Reakcja rynku na dane CD Projekt

Rynek zareagował niezwykle silnym wzrostem kursu akcji CD Projekt. Między godz. 9:00, a 10:00 kurs oscylował w granicach 74-75 zł. Cena zbliżyła się do historycznego poziomu z 17 marca br., kiedy to kurs zamknięcia wynosił 77 zł.

 

Na wykresie zaznaczyłem kurs zamknięcia 23 maja 2017 r., czyli przed informacją o decyzji Walnego Zgromadzenia w Sprawie dywidendy (pomarańczowa linia) oraz kurs zamknięcia 24 maja, a więc po informacji o decyzji WZ w sprawie dywidendy, ale przed wynikami kwartalnymi (źródło danych: infostrefa.com).

 

Kurs akcji CD projekt 25-05-2017

 

To co rzuca się w oczy to bardzo mocne wzrosty na otwarciu obydwu sesji. Jak widać, CD Projekt rozgrzewa emocje inwestorów, którzy bardzo żywiołowo reagują na komunikaty spółki. Warto więc przygotować się do otwarcia sesji analizując potencjalny wpływ komunikatów spółki na kurs akcji, gdyż największe skoki cenowe mogą mieć miejsce na otwarciu (w sytuacji, gdy spółka publikuje komunikaty pomiędzy sesjami giełdowymi).

 

(źródło grafiki głównej: pl.wikipedia.org)


Kamil Marszycki

Analityk finansowy specjalizujący się w rynkach akcyjnych. Zainteresowany finansami behawioralnymi i wpływem rachunkowości na wycenę spółek. Wyznaje zasadę głoszącą, że nawet w najgorszych sytuacjach można odnaleźć perspektywę osiągnięcia sukcesu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk