• Odbierz prezent
CCC Alior Bank JSW KGHM Play Cyfrowy Polsat

Pierwsza po Świętach Wielkanocnych sesja na GPW upłynęła pod znakiem wzrostów. Indeks WIG20 zyskał 2,89%. Na zamknięciu wartość indeksu największych spółek wyniosła 1662,40 pkt. mWIG40 zakończył dzień na plusie o 5,1%, a sWIG80 o 4,57%. Indeks szerokiego rynku WIG zyskał 3,19%.

 

CCC liderem wzrostów

Prawdziwą gwiazdą dzisiejszej sesji była spółka obuwnicza CCC. Na koniec notowań za akcje spółki inwestorzy płacili 47 zł, co stanowi wzrost o 32,77%. W ostatnim czasie nie brakowało dobrych wiadomości ze spółki. W piątek spółka poinformowała o dofinansowaniu kosztów pracowniczych na kwotę 23 mln zł. W dniu dzisiejszym natomiast poinformowano, że Grupa CCC uruchomiła e-commerce dla klientów z Węgier i Austrii poprzez witrynę ccc.eu.

 

Alior Bank z dwucyfrowym wzrostem, Santander i mBank też na solidnym plusie

Wśród banków liderem wzrostów okazał się Alior Bank, zyskując 14,32%. Na zamknięciu cena akcji banku wyniosła 16,92 zł.

Największy polski bank PKO BP zyskał dzisiaj 2,29%. Na koniec notowań za akcje PKO BP inwestorzy płacili 23,20 zł. Drugi największy bank Pekao zakończył sesję na plusie o 1,47%. Na zamknięciu cena akcji Pekao wyniosła 56,58 zł. mBank zyskał 2,62%. Na koniec sesji za akcje mBanku płacono 235 zł. Santander Bank Polska zakończył sesję wzrostem o 2,8%. W końcówce notowań za akcje banku inwestorzy płacili 172,50 zł.

 

JSW i KGHM mocno w górę

JSW zakończyła dzisiejszą sesję dwucyfrowym wzrostem, zyskując 10,92%. Na koniec sesji za akcje spółki płacono 14,52 zł.

KGHM też znalazł się dzisiaj na solidnym plusie. Na zamknięciu cena akcji spółka wyniosła 74,96 zł, co stanowi wzrost o 8,1%.

Spółka PGNiG zyskała 3,04%. W końcówce sesji za akcje PGNiG płacono 3,73 zł.

 

Play, Cyfrowy Polsat i Lotos czerwonymi wisienkami

Wśród warszawskich blue chipów dzisiejszą sesję 3 spółki zakończyły po czerwonej stronie rynku. Wśród nich na największym minusie znalazł się Play, tracąc 3,25%. Na koniec sesji cena akcji spółki wyniosła 3,25zł. Cyfrowy Polsat też okazał się dzisiaj czerwoną wisienką, tracąc 1,78%. Na koniec notowań za akcje spółki płacono 25,34 zł. Lotos też znalazł się po czerwonej stronie rynku, kończąc notowania na lekkim minusie o 0,22%.

Dzisiejsza sesja nie była też zbyt ciekawa dla spółki paliwowej Orlen, która zakończyła sesję na niewielkim plusie o 0,31%.

 

Czytaj także: Polacy chcą egzotycznych wycieczek, mimo epidemii - Rainbow Tours publikuje zaskakujące wyniki

Rainbow Tours, notowane na warszawskim parkiecie biuro podróży, jest jedną ze spółek, które w ostatnich tygodniach traciły najmocniej z powodu pandemii koronawirusa i wynikających z niej ograniczeń w działalności. Wtorkowa sesja kończy się dla Rainbow Tours wyjątkowo optymistycznie - na informację o.. Czytaj
Polacy chcą egzotycznych wycieczek, mimo epidemii - Rainbow Tours publikuje zaskakujące wyniki

 


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk