• Odbierz prezent
CCC Orlen Lotos KGHM mBank Santander Alior Bank Cyfrowy Polsat Orange GPW

Czwartkową sesję na GPW indeks WIG20 zakończył wzrostem o 0,62%. Na zamknięciu wartość indeksu największych spółek wyniosła 1491,55 pkt. mWIG40 zakończył dzień na symbolicznym plusie o 0,01%, a sWIG80 pod kreską o 0,04%. Indeks szerokiego rynku WIG zyskał 0,46%.

Wśród warszawskich blue chipów 6 spółek zakończyło sesję na minusie, 13 po zielonej stronie rynku, a jedna spółka bez zmian. Spółką tą był Bank Pekao, który zakończył notowania na poziomie wczorajszego zamknięcia, wynoszącym 54,02 zł.

Dzisiejsza sesja nie sprzyjała spółkom należącym do sektora bankowego. Największy polski bank PKO BP stracił 1,67%. Na koniec notowań za akcje PKO BP płacono 21,83 zł. Kurs akcji Santander Bank Polska spadł o 4,59%. Na zamknięciu cena akcji banku wyniosła 157,90 zł. Alior Bank też zakończył sesję na mocnym minusie. Na koniec notowań za akcje banku płacono 11,86 zł, co stanowi spadek o 4,12%. Wśród największych banków jedynie mBank zakończył sesję po zielonej stronie rynku, zyskując 0,56%. Na koniec notowań za akcje mBanku inwestorzy płacili 213,60 zł.

Dzisiejsza sesja sprzyjała natomiast spółkom z branży energetycznej. Kurs akcji PGE wzrósł o 5,09%. Na zamknięciu cena akcji PGE wyniosła 4,046 zł. Tauron też zakończył sesję na mocnym plusie. Na koniec notowań za akcje Tauronu płacono 1,13 zł, co stanowi wzrost o 3,57%.

Wśród największych spółek liderem wzrostów okazał się dzisiaj Orlen, zyskując 8,31%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 60,20 zł. Orlen poinformował, że modelowa marża downstream w marcu wzrosła do 15 USD na baryłce z poziomu 9,8 USD na baryłce miesiąc wcześniej. Lotos też znalazł się dzisiaj wśród najmocniej rosnących spółek, zyskując 6,25%. Na koniec notowań za akcje Lotosu inwestorzy płacili 54,74 zł.

Czytaj także: Orlen i Lotos liderami wzrostów WIG20. Wszystko dzięki Donaldowi Trumpowi

Na czwartkowej sesji dwa koncerny petrochemiczne wchodzące w skład WIG20 okazały się liderami wzrostów czołowego indeksu. Mowa oczywiście o PKN Orlen oraz o Lotos, które zareagowały na dynamiczne wzrosty na rynku ropy naftowej. Orlen zakończył sesję z ponad 8% wzrostem, będąc jednocześnie niewątpliw.. Czytaj
Orlen i Lotos liderami wzrostów WIG20. Wszystko dzięki Donaldowi Trumpowi

Wszystkie największe spółki z branży telekomunikacyjnej zakończyły dzisiejszą sesję na plusie. Kurs akcji Play wzrósł o 1,28%. Na koniec notowań za akcje Play płacono 28,56 zł. Cyfrowy Polsat zyskał 0,67%. Na zamknięciu cena akcji wyniosła 24 zł. Spółka Orange zakończyła sesję na plusie o 0,6%. W końcówce notowań za akcje Orange inwestorzy płacili 5,83 zł.

Kurs akcji JSW wzrósł o 3,26%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 12,03 zł.

Spółka PGNiG zyskała 1,32%. Na koniec notowań za akcje spółki płacono 3,37 zł.

KGHM zakończył sesję na lekkim plusie o 0,41%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 58,96 zł.

Wśród spółek należących do indeksu WIG20 na największym minusie znalazła się dzisiaj spółka obuwnicza CCC, tracąc 5,3%. Na koniec notowań za akcje CCC inwestorzy płacili 29,13 zł. Notowaniom spółki nie sprzyjały wstępne wyniki finansowe za I kwartał 2019 r.

W ślady CCC poszła też spółka odzieżowa LPP, której kurs akcji dzisiaj spadł o 4,2%. Na koniec sesji cena akcji LPP wyniosła 4740 zł.

Czytaj także: CCC zmiażdżone przez koronawirusa. Słabe wyniki za pierwszy kwartał, a to dopiero początek

Spółka CCC, która uznawana jest za jedną z tych, w które obecna sytuacja wywołana pandemią koronawirusa uderza najmocniej, jako pierwsza opublikowała szacunkowe wyniki za pierwszy kwartał tego roku. Mimo tego, że ograniczenia związane ze stanem zagrożenia epidemicznego objęły tylko marzec, to i tak .. Czytaj
CCC zmiażdżone przez koronawirusa. Słabe wyniki za pierwszy kwartał, a to dopiero początek


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk