• Odbierz prezent
CCC mBank Alior Bank Orlen Lotos Orange Cyfrowy Polsat KGHM Dino

Pierwszą w tym tygodniu sesję na GPW indeks WIG20 zakończył na minusie o 1,79%. Na zamknięciu wartość indeksu największych spółek wyniosła 1341,54 pkt. W trakcie sesji najniższy poziom sięgał 1249 pkt, jednak w ostatnich godzinach handlu indeks WIG20 zaczął odrabiać straty.

Wśród warszawskich blue chipów 10 spółek zakończyło sesję na plusie, a 10 po czerwonej stronie rynku.

Liderem wzrostów okazała się dzisiaj JSW. Na koniec notowań za akcje spółki płacono 11,50 zł, co stanowi wzrost o 15%.

Spółka Orange też zakończyła sesję dwucyfrowym wzrostem, zyskując 10,29%. Na zamknięciu cena akcji Orange wyniosła 5,68 zł.

Cyfrowy Polsat znalazł się dzisiaj na mocnym plusie. Na koniec sesji za akcje spółki inwestorzy płacili 21,74 zł, co stanowi wzrost o 7,62%.

Kurs akcji PGNiG wzrósł o 6,04%. Na zamknięciu cena akcji PGNiG wyniosła 2,492 zł.

Dzisiejsza sesja sprzyjała dwóm największym spółkom energetycznym. Kurs akcji Tauronu wzrósł o 5,95%, a PGE o 4,1%.

CD Projekt zyskał 3,32%. Na koniec notowań za akcje spółki płacono 252 zł. Spółka dzisiaj informowała, że w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa umożliwia zespołowi pracę z domu i mimo obecnej sytuacji, zamierza utrzymać wrześniową datę premiery gry "Cyberpunk 2077".

Kurs akcji PKN Orlen wzrósł o 5,08%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 48 zł. Lotos natomiast zakończył sesję po czerwonej stronie rynku, tracąc 1,24%. Na koniec notowań za akcje Lotosu płacono 44,43 zł.

Liderem spadków okazała się dzisiaj spółka obuwnicza CCC, tracąc 23,64%. Na koniec sesji za akcje spółki płacono 29 zł. Tak mocny spadek stanowił reakcję na informację, że CCC zamyka wszystkie swe sklepy na czas zagrożenia koronawirusem.

Sytuacja na rynku jest też niekorzystna dla spółki odzieżowej LPP, która w związku z koronawirusem też podjęła decyzję o zamknięciu swych sklepów. Spółka poinformowała, że przystąpiła do renegocjacji czynszów w centrach handlowych w związku z decyzją rządu o czasowym ograniczeniu ich funkcjonowania, a także pracuje nad zmniejszeniem zamówień towarów kolekcji jesienno-zimowej. Kurs akcji LPP spadł dzisiaj o 7,33%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 4450 zł, co stanowi najniższy poziom od 2016 r.

Największe banki zakończyły sesję mocnym spadkami. Największy polski bank PKO BP stracił 8,51%. Na koniec notowań za akcje PKO BP inwestorzy płacili 21,50 zł. Kurs akcji drugiego największego banku Pekao spadł o 12,44%. Na zamknięciu cena akcji Pekao wyniosła 55,76 zł. W tym dniu poinformowano, że w związku z sytuacją związaną z koronawirusem, zarząd Banku Pekao zdecydował o wstrzymaniu rozpoczęcia uzgodnionych ze związkami zawodowymi zwolnień grupowych.

mBank zakończył sesję na minusie o 4,89%. Na koniec notowań za akcje banku inwestorzy płacili 198,20 zł. W tym dniu mBank poinformował, że od dnia dzisiejszego umożliwia każdemu klientowi indywidualnemu oraz małym i średnim firmom odłożenie spłaty raty kapitałowej kredytu do pół roku. Dotyczy to wszystkich kredytów spłacanych w ratach, m. in. gotówkowych, hipotecznych czy firmowych.

Kurs akcji Santander Bank Polska spadł o 9,81%. Na koniec sesji za akcje banku inwestorzy płacili 168,20 zł. Alior Bank stracił 5,46%. Na zamknięciu cena akcji banku wyniosła 13,15 zł.

KGHM zakończył notowania po czerwonej stronie rynku, tracąc 1,79%. Na koniec sesji za akcje spółki płacono 51,54 zł.

Spółka Dino zakończyła sesję na minusie o 1,09%. Na koniec notowań za akcje Dino inwestorzy płacili 136 zł.

Czytaj także: Koronawirus postrachem dla kredytobiorców i banków: mBank jako pierwszy daje możliwość odroczenia spłaty kredytów na pół roku

Ogromny chaos, jaki w gospodarce wywołała pandemia koronawirusa w znacznym stopniu odbije się na sektorze bankowym, który będzie zmuszony do zmiany swojego dotychczasowego modelu funkcjonowania. Pierwszym polskim bankiem, który zdecydował się na podjęcie radykalnych kroków w tej kwestii jest mBank. .. Czytaj
Koronawirus postrachem dla kredytobiorców i banków: mBank jako pierwszy daje możliwość odroczenia spłaty kredytów na pół roku

 


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk