• Odbierz prezent
Kurs bitcoina- zawahanie niedźwiedzi zostało wykorzystane. Czy już nic nie powstrzyma kryptowaluty bitcoin (BTC)?

Tydzień temu zwracaliśmy uwagę, iż świeczka W1 sygnalizuje brak zdecydowania na notowaniach bitcoina (BTC). Jak się okazało, brak kontynuacji spadków został szybko wykorzystany przez rynkowe byki do wywindowania kursu bitcoina na wyższe poziomy.

 

Sytuacja na kryptowalucie bitcoin

Po zejściu do strefy kluczowych wsparć, zlokalizowanych w obrębie psychologicznego poziomu 10000 dolarów, kupujący przystąpili do obrony kursu bitcoina. W efekcie tych działań, obserwowaliśmy w tym tygodniu wzrost z okolic 10300 do 10878 dolarów. Na wykresie W1, pojawiła się świeca z długim białym korpusem, co powinno wspierać notowania w przyszłym tygodniu. Kolejnym pozytywnym czynnikiem jest utrzymanie sekwencji coraz wyższych szczytów (HH-higher highs) oraz wyższych dołków (HL-higher lows). W tym kontekście bardzo ważne będzie, aby rynkowe byki wyprowadziły kolejną falę wzrostową, doprowadzającą kurs bitcoina powyżej ostatniego szczytu znajdującego się w okolicach 12500 dolarów.

Wsparcia i opory na kryptowalucie bitcoin (BTC)

Osoby zainteresowane sytuacją na kryptowalucie bitcoin (BTC), powinny dokładnie obserwować dwie kluczowe zapory, od których zależeć będą dalsze losy króla kryptowalut w średnim terminie. Od góry jest to oczywiście wspomniana wcześniej strefa, która rozciąga się w zakresie 12000-12500 dolarów. Jeżeli chodzi o poziom obrony dla kupujących, to najważniejsze będą losy kluczowego wsparcia, usytuowanego w rejonie psychologicznego poziomu 10000 dolarów.

Wykres: Kurs bitcoina (wykres tygodniowy) 

Wykres: Kurs bitcoina (wykres tygodniowy)

Poznaj zasady inwestycyjne jednego z największych przeciwników bitcoina

Notowania: BTCUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk