• Odbierz prezent
Kurs bitcoina zamrożony. Co dalej z kryptowalutą bitcoin BTC?

Bitcoin (BTC) od kilku dni porusza się bardzo ospale w porównaniu do tego, co potrafi pokazywać król kryptowalut. Obecne znajduje się na poziomie 7733$. Czego możemy się spodziewać po kursie bitcoina w najbliższym czasie?

Popyt się czai czy rynek zamiera?

W ciągu ostatnich 24 godzin obrót na kryptowalucie bitcoin (BTC) wyniósł prawie 36 miliardów dolarów. Na całym rynku wirtualnych walut było to ponad 137 miliardów dolarów. Patrząc historycznie, widać wyraźny wzrost wolumenu od początku 2020 roku. Wcześniej obrót przekraczający okrągłą barierę 100 miliardów zdarzał się bardzo rzadko. Aktualnie ten poziom przebijany jest niemal każdego dnia. Może to świadczyć o tym, iż kurs bitcoina zbliża się do kluczowych rozstrzygnięć. Takim przełomowym wydarzeniem powinien okazać się „halving” kryptowaluty bitcoin (BTC), z którym będziemy mieli do czynienia już w maju. Potwierdza to również dynamicznie wzrastająca ilość wyszukiwań tej frazy w Google Trends:

halving bitcoin

Źródło: trends.google.com

Kiedy należałoby zachować szczególną czujność?

Kurs bitcoina potrafi szokować skalą swojej zmienności. Zarówno szaleńcze rajdy w górę, jak i gwałtowne pikowanie w dół, to nic nadzwyczajnego na kryptowalucie bitcoin (BTC). Ostatnio omówiliśmy sobie najbliższe zasięgi, do których kurs bitcoina powinien zmierzać w scenariuszu pozytywnym. Dlatego teraz skupmy się na poziomach obronnych. Jeśli bitcoin (BTC) przebiłby trwale w dół strefę z okolic 6600$, byłoby to pierwszym sygnałem świadczącym o pogorszającym się sentymencie.

 wykres BTC 1 miesiąc

Wykres bitcoina BTC (1 miesiąc)

Takie zachowanie kursu bitcoina załamałoby nam strukturę HH (higher high), HL (higher low) czyli wyższych szczytów i wyższych dołków. W takiej sytuacji kolejnym celem dla kryptowaluty bitcoin (BTC) mogłyby się okazać okolice 5850$.

 wykres BTC 3 miesiące

Wykres przedstawia kurs bitcoina (3 miesiące)

Przełamanie tego poziomu wyglądałoby już dla kryptowaluty bitcoin (BTC) fatalnie i sugerowało kolejne zejście w kierunku tegorocznych minimów. Najbliższy kalendarz prezentuje się jednak optymistycznie, dlatego istnieje duża szansa, iż kurs bitcoina może próbować kontynuować trend wzrostowy. Warto pilnować wsparć i pozwalać zyskom rosnąć.

Notowania: BTCUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk