• Odbierz prezent
Kurs bitcoina zaliczył rewelacyjny tydzień. Co dalej z kryptowalutą bitcoin BTC?

Kryptowaluta bitcoin (BTC) ma za sobą bardzo udany tydzień. Kurs bitcoina zyskał w ostatnich dniach prawie 10%.

Obecny tydzień na bitcoinie (BTC)

Inwestorzy, którzy postanowili przeznaczyć swoje środki na zakup kryptowaluty bitcoin (BTC) na początku obecnego tygodnia, mają wiele powodów do zadowolenia. Jeszcze w poniedziałek kurs bitcoina znajdował się na poziomie 8700 dolarów, natomiast obecnie jeden bitcoin (BTC) wyceniany jest na 9460 dolarów.

BTC 1

Wykres kryptowaluty bitcoin (BTC) (5 dni)

Jak wygląda sytuacja na kryptowalucie bitcoin?

Niestety pomimo, że kurs bitcoina odnotował bardzo solidne wzrosty, to nie zmieniła się znacząco sytuacja z perspektywy średnioterminowej. Kurs bitcoina cały czas znajduje się w konsolidacji, którą wyznaczyć możemy od dołu wsparciem na poziomie około 8500 dolarów oraz oporem na psychologicznych 10000 dolarów. Przebicie którejś z tych barier powinno doprowadzić do zwiększenia dynamiki kolejnego ruchu.

BTC

Wykres kryptowaluty bitcoin (BTC) (1 miesiąc)

Kurs bitcoina- co dalej może się wydarzyć na kryptowalucie bitcoin (BTC)?

Patrząc na wykres z szerszej perspektywy, widzimy wyraźnie, że kurs bitcoin znajduje się obecnie w średnioterminowym trendzie wzrostowym. Sekwencja coraz wyższych szczytów i wyższych dołków (HH- higher high, HL- higher low) faworyzuje póki co obóz rynkowych byków. Tak więc na chwilę obecną bardziej prawdopodobny wydaje się być kolejny test okrągłego poziomu 10000 dolarów. Jeśli jednak kurs bitcoina przełamałby wsparcie zlokalizowane w rejonie 8500 dolarów, wtedy realnym scenariuszem stałoby się zejście kryptowaluty bitcoin (BTC) w okolice dna zlokalizowanego na 4000 dolarów. Oczywiście jest to jedynie kierunek, ponieważ po drodze znajduje się wiele wsparć.

BTC 3

Wykres kryptowaluty bitcoin (BTC) (3 miesiące)

Notowania: BTCUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk