• Sklep
  • Odbierz prezent
Kurs Bitcoina z szansą na wzrosty? Czy układ harmoniczny zatrzyma spadki?
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda sytuacja techniczna na kursie Bitcoina

Spadki na rynku kryptowalut wydają się wyhamowywać. Kurs Bitcoina znalazł wsparcie w rejonach 3600$. Pomimo wyhamowania, brakuje wyraźnych sygnałów kupna. Pamiętajmy, że cały rynek kryptowalut znajduje się w silnym trendzie spadkowym właściwie od początku roku. Jak na razie możemy jedynie liczyć na korektę wzrostową, jednak nawet ta nie jest pewna. Jak wyglądają w tej chwili notowania BTC/USD?

Patrząc technicznie na wykres o interwale H1, kurs wyrysował układ harmoniczny wewnętrzny. Reakcja w punkcie D była wyraźna, jednak kupującym zabrakło siły by wyciągnąć kurs na wyższe poziomy. Aktualnie najbliższym oporem jest górne ograniczenie lokalnego układu 1:1, który wyznacza równość z falą BC układu harmonicznego.

Wykres 1. Kurs - BTC/USD - Bitcoin interwał H1
FXMAG kryptowaluty kurs bitcoina z szansą na wzrosty? czy układ harmoniczny zatrzyma spadki? bitcoin btc usd btcusd xbt bitcoin kryptowaluty btc/usd 1

 

Patrząc w nieco szerszym ujęciu na wykres, widać skalę ostatnich spadków, po tak dużym ruchu przydałaby się korekta wzrostowa, jednak, najlepiej byłby zaczekać na wybicie górą poziomu 4480$, wtedy też kurs miałby szansę na wzrosty nawet do 5445$.

Wykres 2. Kurs - BTC/USD - Bitcoin interwał H1

FXMAG kryptowaluty kurs bitcoina z szansą na wzrosty? czy układ harmoniczny zatrzyma spadki? bitcoin btc usd btcusd xbt bitcoin kryptowaluty btc/usd 2

źródło: tradingview

 

Nie wiesz dlaczego wyznaczyłem strefy wsparcia i oporu akurat w taki sposób? Kliknij tutaj i poznaj Harmonic Trading od podstaw. Zobacz także materiały video.

Więcej moich analiz i pomysłów na handel znajdziesz na portalu Trading Dot 

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Łukasz Stefanik

Analityk i Trader obecny na rynku OTC nieprzerwanie od 2009 roku. Specjalizuje się głownie w geometrii rynkowej oraz układach opartych o liczby Fibonacciego. Transakcje i analizy Łukasza możesz śledzić na TradingDot.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk