• Odbierz prezent
Kurs Bitcoina z potężnym wzrostem. To był udany rok!
fot. freepik.com

Miniony rok sprzyjał posiadaczom Bitcoina. W trakcie tego roku kurs BTC wzrósł o prawie 300%. W skali 10 lat wynik wygląda znacznie bardziej imponująco. Ile można było zarobić na znanej kryptowalucie?

 

Końcówka roku to czas podsumowań, więc pora na krótkie podsumowanie notowań Bitcoina. Jeśli Bitcoin kiedykolwiek wydawał się za drogi, to teraz jest jeszcze droższy. Kurs najbardziej znanej kryptowaluty znajduje się na swym historycznym maksimum.

30 grudnia wieczorem Bitcoin kosztuje 28 656 USD. W trakcie samego dzisiejszego dnia kurs BTC wzrósł o ponad 6%.

Warto wspomnieć, że jeszcze w marcu cena Bitcoina kształtowała się poniżej 5000 USD. Wielu sceptyków nie wierzyło, że w krótkim czasie odrobi straty. Jednak w dalszej części roku kurs systematycznie piął się w górę, a w końcówce roku wręcz wystrzelił. Od początku tego roku kurs znanej kryptowaluty wzrósł o 294%.

Wykres kursu bitcoina do dolara BTC/USD

Wykres kursu bitcoina do dolara (BTC/USD) w okresie 2020 r.

 

Szczególnie imponująco wygląda wzrost kursu Bitcoina w perspektywie ostatnich 10 lat. Pod koniec 2010 r. cena Bitcoina nie przekraczała nawet 1 dolara. Jeśli ktoś dostrzegł wówczas potencjał w tej kryptowalucie, kupił ją 10 lat temu i trzyma do tej pory w swym portfelu, mógł nawet zarobić aż 9 571 900%.

Wykres kursu bitcoina do dolara BTC/USD - 10 lat

Wykres kursu bitcoina do dolara BTC/USD w okresie 10 lat

 

Notowania: BTCUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk