• Odbierz prezent
Kurs bitcoina wyznaczył wsparcie i szykuje się do wystrzału! Już wiemy gdzie ustawić STOP LOSS dla kryptowaluty bitcoin (BTC)

Dzisiaj w nocy kurs bitcoina wykonał bardzo ważny ruch, dzięki któremu już wiemy na jakim poziomie znajduje się najbliższe ważne wsparcie. Oczywiście wykorzystamy taką wiedzę do ustawienia zlecenia obronnego.

Rynek respektuje wyznaczony przez nas poziom kryptowaluty bitcoin (BTC)

W ramach przypomnienia, warto cofnąć się pamięcią do dwóch kluczowych poziomów kryptowaluty (BTC), które sobie niedawno wyznaczyliśmy. Były to 8600 dolarów i 9000 dolarów. Stanowiły one granice konsolidacji. Następnie kurs bitcoina podjął decyzję i doszło do wybicia górą. Obecnie mamy do czynienia z następnym bardzo ważnym zdarzeniem na kryptowalucie bitcoin (BTC). Mianowicie, kurs bitcoina dzisiaj w nocy potwierdził poziom 9000 dolarów, testując go od góry.

 BTC 1

Wykres kryptowaluty bitcoin (BTC) (10 dni)

Jest to doskonała wiadomość dla wszystkich, którzy zdecydowali się na zakup bitcoina (BTC) zgodnie z naszym rozpisanym planem transakcyjnym. Do zakupu powinno dojść, kiedy kurs bitcoina osiągnie 9150 dolarów, a następnie wyznaczyliśmy trzy możliwości ustawienia pozycji zabezpieczającej.

Po tym jak dzisiaj przetestowana została strefa wybicia, kurs bitcoina już nie powinien ponownie zejść w rejon 9000 dolarów.

Co dalej wydarzy się na kryptowalucie bitcoin (BTC)?

Obecnie kurs bitcoina utrzymuje się powyżej konsolidacji i tuż pod kolejnym oporem zlokalizowanym w okolicach 9400 dolarów. Taka sytuacja prezentuje się bardzo optymistycznie. W większości przypadków zapowiada to zbieranie sił przez atakiem na strefę podażową. Gdyby faktycznie kupującym udało się przepchnąć kurs bitcoina powyżej szczytu z 30 kwietnia, wtedy otrzymalibyśmy kolejne potwierdzenie obowiązującego trendu (higher high, higher low – wyższy szczyt, wyższy dołek). W takich okolicznościach można byłoby wyznaczyć kolejny target w rejonie 10500 dolarów.

 BTC 2

Wykres kryptowaluty bitcoin (BTC) (5 miesięcy)

Zawsze należy mieć w repertuarze scenariusz alternatywny. W obecnej sytuacji bardzo pomocne będzie, to jak zachował się kurs bitcoina dzisiaj w nocy. Dzięki korekcie w notowaniach kryptowaluty bitcoin (BTC), otrzymaliśmy kolejny lokalny dołek, który będzie stanowił punkt zaczepienia dla pozycji obronnych typu STOP LOSS.

 BTC 3

Wykres kryptowaluty bitcoin (BTC) (1 miesięcy)

Oczywiście każdy musi podjąć decyzję indywidualnie, jednak wybicie przez kurs bitcoina zielonej linii wyglądałoby fatalnie pod względem analizy technicznej. Po pierwsze stanowiłoby ono załamanie sekwencji coraz wyższych szczytów i wyższych dołków. Po drugie sprowadziłoby kurs bitcoina z powrotem do konsolidacji. Taki przebieg notowań kryptowaluty bitcoin (BTC) mógłby sugerować fałszywe wybicie górą i wystąpienie bardzo dynamicznych spadków sprowadzających kurs bitcoina znacznie niżej niż wyznaczone czerwone linie.

Notowania: BTCUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk