• Odbierz prezent
Kurs bitcoina- wyjście dołem z formacji głowy z ramionami. Trend wzrostowy na kryptowalucie bitcoin (BTC) znalazł się w wielkim niebezpieczeństwie

Dzisiejsza sesja nie należy do zbyt przyjemnych dla miłośników kryptowaluty bitcoin (BTC). Powinni się oni mocno zastanowić nad dalszym utrzymywaniem pozycji, ponieważ wygenerowany sygnał może mieć znacznie większe konsekwencje niż tylko jednodniowy spadek.

Sytuacja ogólna na kryptowalucie bitcoin (BTC)

Od połowy marca, kurs bitcoina znajdował się w mocnym trendzie wzrostowym. Jednak niedawno ostrzegaliśmy o 4 niebezpieczeństwach jakie zagrażają kontynuacji tendencji wzrostowej na tej kryptowalucie.

4 ryzyka na kryptowalucie bitcoin (BTC)

Jak się okazuje, słowa te okazały się prorocze, ponieważ dzisiejsza sesja przynosi 6-procentowy spadek, a od szczytu, król kryptowalut zanurkował już ponad 10 procent.

Kurs bitcoina wyłamał linię szyi formacji głowy z ramionami

Jednak to nie dotychczasowe spadki notowań są najgorszą wiadomością dla posiadaczy bitcoina, a formacja która została wyrysowana na wykresie. Chodzi oczywiście o głowę z ramionami, której linia szyi została dzisiaj z hukiem wyłamana. Oprócz potencjalnego zasięgu, który nie został jeszcze w pełni zrealizowany, warto mieć na uwadze, iż jest to struktura odwracająca trend. Oznacza to, że może nas czekać dłuższy okres spadków lub szerokiej konsolidacji na kryptowalucie bitcoin (BTC). Z dużym prawdopodobieństwem można również oczekiwać retestu poziomu 10000 dolarów, który będzie obecnie stanowił kluczowe wsparcie.

 Wykres: Kurs bitcoina (5 miesięcy)

Wykres: Kurs bitcoina (5 miesięcy)

Notowania: BTCUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk