• Odbierz prezent
Kurs Bitcoina w oczekiwaniu na ruch. Widmo kontynuacji spadków BTC/USD

Kurs Bitcoina aktualnie znajduje się na poziomie 8237 dolarów. To oznacza, że znajdujemy się nieustannie wewnątrz wąskiej konsolidacji. Górne ograniczenie wahań dla BTC/USD wynosi 8530 dolarów, natomiast jego dolne ograniczenie to pułap 7720 dolarów. W przypadku trendu bocznego wyłamanie, któregokolwiek z poziomu S/R powinno przynieść istotny impuls. Gdyby przełamany został poziom 8530 dolarów to możliwy jest powrót optymizmu. Zdecydowanie gorzej gdy kurs Bitcoina przełamie 7720 USD. Spadki mogą przyspieszyć nawet w okolice 6000 dolarów. Na ten moment to bardziej realny scenariusz.

Bitcoin kurs Bitcoina BTC/USD wykresKurs Bitcoina BTC/USD na interwale dziennym. Na zielono, poziomymi liniami, zaznaczona została strefa konsolidacji

Sesja czwartkowa przynosi osłabienie Bitcoina

Jak na razie kurs Bitcoina zalicza niewielką przecenę na sesji czwartkowej. Taki stan rzeczy powoduje, że większa jest szansa na atak na dolne ograniczenie konsolidacji. Z resztą od 27 czerwca na rynku kryptowalut widoczne są tendencje spadkowe. Kurs Bitcoina został przeceniony z prawie 13 500 dolarów na 8500. Co daje prawie 40% spadki w zaledwie  3 miesiące. To pokazuje, że jeszcze daleka droga przed Bitcoinem, żeby być uznanym przez inwestorów za opcję inwestycyjną.

Cały rynek kryptowalut aktualnie wyceniany jest na 223 miliardy dolarów, z czego 66,65% stanowi sam Bitcoin. Ta sytuacja nie powinna ulec poprawie, przynajmniej na najbliższych sesjach. Niestety z całej TOP10 najważniejszych walut cyfrowych żadna nie wykazała się większymi wzrostami w przeciągu ostatnich 7 dni. Jedynie kurs Ethereum pokazuje prawie 4% wzrosty. To jednak niewiele biorąc pod uwagę ile wynosi średnia dzienna zmienność.

Dokąd zmierza kurs Bitcoina?

Docelowymi poziomami, na których może zatrzymać się kurs Bitcoina są kolejno: 7400 USD, 6200 USD, 5600 USD oraz 4200 USD. Najmocniejszy z nich, niestety, jest położony o ponad 4000 dolarów niżej niż aktualny kurs Bitcoina.

Kolejnym argumentem za spadkami jest niski wolumen w trakcie budowania się tendencji bocznej. To oznacza, że nie mamy do czynienia z fazą akumulacji, która spowodowałaby, że kurs Bitcoina może wystrzelić w górę.

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG. Prezes zarządu InField Group, współtwórca projektu TradingDot. Od 2004 roku aktywny inwestor na rynkach finansowych. Propagator klasycznych metod inwestycyjnych, autor koncepcji Foolish Money. Transakcje i analizy Dawida możesz śledzić na TradingDot

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk