Advertisement
  • Odbierz prezent
Kurs bitcoina w kleszczach! Co dalej czeka nas na kryptowalucie bitcoin (BTC)?

Kurs bitcoina ponownie znalazł się w okolicach 10000 dolarów. Z jednej strony jest to bardzo optymistyczny rozwój sytuacja, jednak zawahanie popytu na kryptowalucie bitcoin (BTC), może dać rynkowym niedźwiedziom niebezpieczny argument.

Jak się prezentuje kurs bitcoina po weekendzie?

Wszyscy posiadacze kryptowaluty bitcoin (BTC) powinni być zadowoleni z przebiegu notowań w trakcie weekendu. Kurs bitcoina ponownie ruszył do ataku na okrągłą barierę 10000 dolarów. To bardzo pozytywny objaw, ponieważ po halvingu część kapitału spekulacyjnego mogła chcieć zrealizować zyski. Często dochodzi na rynkach finansowych do schematu nazywanego „kupuj plotki, sprzedawaj fakty”. Polega on na tym, że otwieramy pozycję przed jakimś wydarzeniem, licząc na wzrosty, a następnie gdy już do niego dojdzie, to niezależnie od ceny po prostu wychodzimy. Kurs bitcoina zachował się właśnie w taki sposób, ponieważ po tym jak doszło do halvingu kryptowaluty bitcoin (BTC), następnie kurs bitcoina dynamicznie zanurkował. Na szczęście dla posiadaczy króla kryptowalut, którym jest bitcoin (BTC), okazało się, że pomimo rozegranego już wydarzenia, gdy kurs bitcoina cofnął, pojawili się nowi chętni do zakupu.

Co dalej może się wydarzyć na kryptowalucie bitcoin (BTC)?

Pozytywny scenariusz dla kryptowaluty bitcoin (BTC), to przebicie okrągłego poziomu 10000 dolarów. Taka determinacja strony popytowej powinna sprawić, że kurs bitcoina wyznaczyłby kolejny target na rejon 10500 dolarów. Biorąc pod uwagę dość długi czas zmagań tuż pod oporem, jego ewentualne trwałe przełamanie powinno wygenerować bardzo szybki ruch impulsowy.

BTC 1

Wykres 1: Bitcoin (BTC) z wyznaczonymi oporami (1 rok)

Jest też oczywiście scenariusz negatywny. Gdyby kurs bitcoina nie zdołał pokonać 10000 dolarów, moglibyśmy wtedy mówić o utworzeniu się formacji podwójnego szczytu. Jest to bardzo niebezpieczna struktura dla rynkowych byków. Mogłaby zapowiadać dość mocne spadki na kryptowalucie bitcoin (BTC). Zasięg takiej formacji mógłby znieść kurs bitcoina nawet w rejon 7000 dolarów.

BTC 2

Wykres 2: Bitcoin (BTC)- potencjalny podwójny szczyt (1 rok)

 

Notowania: BTCUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk