• Odbierz prezent
Kurs Bitcoina w dół. Bill Gates ostrzega: jeśli masz mniej pieniędzy niż Elon Musk – uważaj!

Portal Cointelegraph poinformował, że założyciel Microsoftu – Bill Gates ma wskazówkę dla wszystkich, którzy mają mniej pieniędzy od jednego z najbogatszych ludzi na świecie. Według znanego miliardera powinni oni „uważać”, jeśli chodzi o inwestycje w Bitcoin. Gates od dawna jest znany ze swego sceptycznego podejścia do znanej kryptowaluty.

 

Założyciel Microsoftu – Bill Gates wystosował swe ostrzeżenie do potencjalnych inwestorów w kryptowalutę Bitcoin, którzy rozważają podążanie za strategią inwestycyjną znanego miliardera – Elona Muska, który zasłynął ze spółki Tesla, produkującej samochody elektryczne. W swej rozmowie z Emily Chang z Bloomberga, Bill Gates zasugerował, że Elon Musk ma dostęp do wyrafinowanych technik inwestycyjnych, które nie są dostępne dla przeciętnych inwestorów. Odnosząc się do podatności kursu Bitcoina na wahania cen w reakcji na tweety Muska, stwierdził, że problem ten prawdopodobnie nie dotknął Muska. Gates powiedział: „Elon ma tony pieniędzy i jest bardzo wyrafinowany, więc nie martwię się, że jego Bitcoin mógłby losowo iść w górę lub w dół.”

Warto wspomnieć, że nieco ponad 2 tygodnie temu spółka Tesla poinformowała o nabyciu kryptowaluty Bitcoin o wartości 1,5 mld USD. W ostatnich dwóch dniach kurs Bitcoina spadł o 20% - z poziomu 58 258 USD w okolice 46 mld USD. Spadek ten nastąpił kilka godzin po tym, jak Elon Musk wyraził opinię, że obecne ceny kryptowalut Bitcoin i Ethereum są wysokie. W efekcie kursy na rynku kryptowalut poszybowały w dół.

Bill Gates stwierdził, że dla przeciętnego inwestora błędnym posunięciem jest podążanie za euforią wokół ruchów rynkowych związanych z Muskiem. Powiedział: „Myślę, że te manie wciągają ludzi, którzy mogą nie mieć tak wielu oszczędności. Nie mam byczego podejścia do Bitcoina, a mój ogólny pogląd mógłby być taki: jeśli masz mniej pieniędzy niż Elon, prawdopodobnie powinieneś uważać.”

Założyciel Microsoftu zwrócił także uwagę na kwestię konsumpcji energii przez Bitcoin. Stwierdził: „Są rzeczy, w które inwestujemy w społeczeństwie i które dają produkt. Tak się składa, że Bitcoin zużywa sporo energii. Wspiera anonimowe transakcje – one nie są odwracalne.”

Według Gatesa, waluty cyfrowe nie są całkiem złą rzeczą, jednak sądzi on, że ewentualne transakcje powinny dać się cofnąć, a waluty te powinny być scentralizowane. Warto zwrócić uwagę, że nie jest to zgodne z zasadniczą koncepcją kryptowalut, jednak krypto-sceptyczny w swych poglądach miliarder i tak zrobił krok naprzód. W wywiadzie dla Bloomberga Gates zwrócił uwagę na rolę walut cyfrowych w czasie pandemii COVID-19, dodając, że jego fundacja również używała tej technologii do dystrybucji funduszy.

 

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk