• Odbierz prezent
Kurs bitcoina- to the moon odwołane? Bitcoin (BTC) kolejny raz się załamał, zawodząc inwestorów

Życie inwestora średnioterminowego na kryptowalucie bitcoin (BTC) nie jest łatwe w ostatnim czasie. Większość uczestników na forach internetowych już od kilku miesięcy było spakowanych w drogę na księżyc. Niestety bitcoin (BTC) najwyraźniej ma inne plany…

Jak wygląda obecnie sytuacja na kryptowalucie bitcoin (BTC)?

Kurs bitcoin zaliczył wczoraj bolesny spadek o niecałe 5%.

BTC 1 

Wykres kryptowaluty bitcoin (BTC) (21 maja 2020 roku)

Oczywiście nie jest to jakaś gigantyczna skala zniżki jak na możliwości kryptowaluty bitcoin (BTC). Jednak oczekiwania względem króla kryptowalut były ogromne. Gdy kurs bitcoina po raz drugi zbliżył się do psychologicznego poziomu 10000 dolarów, jego zwolennicy byli przekonani o nadchodzącym wystrzale. Niestety kurs bitcoina ponownie odbił się od tego oporu (czerwona pozioma linia na wykresie).

BTC 2 

Wykres kryptowaluty bitcoin (BTC) z potencjalnym podwójnym szczytem (1 miesiąc)

Czy kurs bitcoina przekreślił szanse na kontynuację zwyżki?

Z punktu widzenia analizy technicznej takie zachowanie nie wygląda najlepiej. Kurs bitcoina odbijając się drugi raz od poziomu 10000 dolarów stworzył możliwość wygenerowania się formacji podwójnego szczytu (double top). Jest to formacja odwrócenia, która świadczy o zakończeniu wcześniej obowiązującego trendu. Póki co nic poważnego się nie stało. Dopóki kurs bitcoina utrzymuje się powyżej ostatniego dołka, wciąż utrzymana jest sekwencja HH, HL (higher high, higher low- wyższe szczyty, wyższe dołki. Jednak aby ją kontynuować kurs bitcoina powinien trwale przebić poziom 10000 dolarów. Wsparciem dla notowań kryptowaluty bitcoin (BTC) jest obecnie strefa około 8500 dolarów (zielona pozioma linia na wykresie).

BTC 3

 

Wykres kryptowaluty bitcoin (BTC) z wyznaczoną strefą wsparcia (1 miesiąc)

Jeśli rynkowe byki nie chcą mieć kłopotów, powinny za wszelką cenę utrzymać kurs bitcoina powyżej tej strefy. W przeciwnym razie przecena może nabrać dynamiki. Jeżeli sprzedający wykazaliby się tak dużą determinacją, że kurs bitcoina przełamałby wsparcie z okolic 8500 dolarów, wtedy kolejny target dla kryptowaluty bitcoin (BTC) może znaleźć się znacznie niżej.

Kurs bitcoina może spaść nawet o kolejne ponad 20%

Gdyby niedźwiedzie zepchnęli kurs bitcoina trwale poniżej 8500 dolarów, wtedy realna jest kontynuacja zniżki kryptowaluty bitcoin (BTC) nawet do okolic poziomu 6500 dolarów.

BTC 4 

Wykres kryptowaluty bitcoin (BTC) (3 miesiące)

Kurs bitcoina nie zdołał przełamać okrągłej bariery pomimo halvingu

Jak wiemy, na kryptowalucie bitcoin (BTC) co cztery lata dochodzi do tak zwanego halvingu. Jest to przepołowienie ilość wydobywanej ilości na każdy blok. Obecnie górnicy otrzymują 6,25 BTC, natomiast do kolejnego wydarzenia dojdzie za 1377 dni czyli 28 lutego 2024 roku. Halving to w praktyce zmniejszenie podaży, dlatego kurs bitcoina powinien reagować na niego zwyżką. Z ostatnim halvingiem mieliśmy do czynienia zaledwie kilkanaście dni temu, bo 11 maja 2020 roku. Można nabrać obaw czy jeśli kurs bitcoina nie wykorzystał takiej okazji do przełamania bariery podażowej, to czy uda się to bez dodatkowego pretekstu.

Notowania: BTCUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk