• Odbierz prezent
Kurs bitcoina TO THE MOON. Bitcoin BTC nareszcie wystrzelił w kosmos?

Zgodnie z zasadą do 3 razy sztuka podczas trzeciej próby kurs bitcoina nareszcie przebił psychologiczny poziom okrągłych 10000 dolarów. Co to zmienia w  perspektywie średnioterminowej?

Obecna sytuacja na kryptowalucie bitcoin (BTC)

Kurs bitcoina przez długi czas testował cierpliwość inwestorów, odbijając się na przemian, raz od bariery podażowej zlokalizowanej na poziomie 10000 dolarów, raz od wsparcia z okolic 8500 dolarów. Jednak nareszcie mamy do czynienia z przełomową sytuacją. Kurs bitcoina poradził sobie z oporem i już od kilku godzin utrzymuje się powyżej niego. Jest to bardzo dobra informacja dla rynkowych byków, ponieważ im dłużej kurs bitcoina będzie się utrzymywał ponad 10000 dolarów, tym większe jest prawdopodobieństwo rozwinięcia kolejnej fali wzrostowej.

BTC 1

Wykres kryptowaluty bitcoin BTC (3 dni)

Co może się wydarzyć na kryptowalucie bitcoin (BTC)

Kolejna, już trzecia próba ataku na poziom 10000 dolarów świadczy o dużej determinacji strony popytowej. Jeżeli uda się utrzymać kurs bitcoina, wtedy rynkowe niedźwiedzie będą zmuszone do kapitulacji. Taka reakcja powinna doprowadzić do ponownego wzrostu ceny oraz napływu nowych kupujących. Otwiera to więc drogę, by kurs bitcoina zawędrował do kolejnej bariery podażowej. Jest ona nam doskonale znana, ponieważ wielokrotnie wspominaliśmy o wadze poziomu 10500 dolarów.

BTC 2 

Wykres kryptowaluty bitcoin (5 miesiący)

Scenariusz marzeń dla byków- co musiałby zrobić kurs bitcoina?

Bardzo mocnym sygnałem kupna byłoby trwałe przełamanie zapory podażowej zlokalizowanej w rejonie 10500 dolarów. Gdyby do tego doszło, wtedy dla kryptowaluty bitcoin (BTC) otwierałyby się znacznie wyższe zasięgi. Pierwszym z nich byłby zlokalizowany z rejonie 12000 dolarów, jednak kurs bitcoina mógłby się pokusić nawet o przetestowanie okolic 14000 dolarów.

BTC 3 

Wykrest kryptowaluty bitcoin (3 lata)

Notowania: BTCUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk