• Odbierz prezent
Kurs Bitcoina szykuje się do wybicia. BTC/USD po 14000 dolarów, a Ethereum powyżej 200 USD? To możliwe

Od 3 września kurs Bitcoina wykazuje zdecydowanie mniejszą zmienność. Wahania na poziomie 100 dolarów znacząco odbiegają od oczekiwań inwestorów. To jednak wkrótce może się zmienić. Sesja czwartkowa przyniosła wzrosty kursu BTC/USD. Nie są one duże, ale mogą stanowić istotne podwaliny pod ewentualny impuls wzrostowy. Wybicie na kursie Bitcoina przełożyć powinno się również na kurs Ethereum oraz Ripple.

Kurs Bitcoina - powinna pojawić się próba wybicia formacji trójkąta

Rynkowe konsolidacje, również ta, która ma miejsce w przypadku Bitcoina, to moment, w którym inwestorzy przegrupowują swoje szeregi. Popyt oraz podaż wzajemnie się równoważą, a co za tym idzie na rynku nie pojawia się korekta, a tendencja boczna. To bez pozoru dobra informacja dla tych, którzy utrzymują pozycje długie i zwyczajnie Hodlują Bitcoina. Najbliższa strefa wsparcia jest już na tyle odległa, że w piątek nic złego wydarzyć się nie powinno. Nawet pojawiła się możliwość odbicia już od pułapu 9800 dolarów. Na razie zgodnie z tym co mówi książka, utrzymuje się niski wolumen. Dopiero w momencie wybicia możemy oczekiwać, że wielkość obrotów na rynku wzrośnie. Jeżeli utrzymujesz pozycje na innych kryptowalutach to dla Ciebie to pozytywna informacja. O ile mówimy tutaj o kryptowalutach przynajmniej z TOP 100 pod kątem wielkości rynkowej kapitalizacji.

Wykres Bitcoina BTC/USD

Wykres kursu Bitcoina. BTC/USD jeżeli przełamie 10800 dolarów, może wzrosnąć nawet do 14000 USD.

Kurs Ethereum będzie podążał za Bitcoinem

Nie jest tajemnicą, że wzrosty Bitcoina oznaczają wzmożony popyt na Ethereum. Z drugiej strony większy popyt na drugiej pod kątem kapitalizacji kryptowalucie nie zawsze przekłada się na optymizm na Bitcoinie. W przypadku ETH/USD kluczowe będzie wyłamanie poziomu 189 dolarów. To może wygenerować ciekawe sygnały zakupowe. Zasięg wzrostów, to okolice 240 dolarów.

Wykres Ethereum ETH/USD

Wykres kursu Ethereum. Czekają nas ciekawe sesje. Wybicie na BTC/USD może przynieść optymizm na wykres ETH/USD.

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG. Prezes zarządu InField Group, współtwórca projektu TradingDot. Od 2004 roku aktywny inwestor na rynkach finansowych. Propagator klasycznych metod inwestycyjnych, autor koncepcji Foolish Money. Transakcje i analizy Dawida możesz śledzić na TradingDot

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk