• Odbierz prezent
Kurs bitcoina runął w przepaść. Bitcoin BTC uległ presji rynków tradycyjnych

Od jakiegoś czasu można było dodać do swojego słownika porównań stwierdzenie – stabilny jak bitcoin (BTC). Jednak dzisiaj kurs bitcoina nie wytrzymał presji i mocno zanurkował.

 

Traderzy mogą być zawiedzeni rynkiem kryptowalut

Przede wszystkim bitcoin (BTC), ale i cały rynek kryptowalut został pokochany przez spekulantów, którzy z niewielkim kapitałem, byli w stanie wykręcić duże stopy zwrotu, dzięki oszałamiającym ruchom przede wszystkim wzrostowym, ale i spadkowym. Nie kierunek tu był najważniejszy, lecz jego dynamika. Kurs bitcoina potrafił zrobić 100% w górę w ciągu tygodnia, a także 10% w dół w ciągu kilku minut. To doskonałe warunki dla graczy trendowych, którzy wchodzą w pozycję z dużą dźwignią. Ostatnio mamy jednak do czynienia z ucywilizowaniem kryptowaluty bitcoin (BTC). Kurs bitcoina już nie prezentuje tak gigantycznej amplitudy wahań, co  bezwzględnie dla wielu jest sporym zmartwieniem.

Dzisiaj są emocje

W ostatnim czasie można było odnieść wrażenie, że notowania kryptowaluty bitcoin (BTC) są zwyczajnie nudne. Nie odbiegają zbytnio od tego co dzieje się na standardowych rynkach. Zarówno jeśli chodzi o skalę ruchów jak i ich kierunek. Dzisiaj jest podobnie, jednak dzięki temu, że na rynkach akcji mamy do czynienia ze spektakularnymi zmianami, to i kurs bitcoina się porusza nieco żwawiej. Niestety, kierunek dla posiadaczy kryptowaluty bitcoin (BTC) nie będzie satysfakcjonujący, ponieważ mamy do czynienia ze sporym spadkiem. Dzisiejsza zmiana wynosi obecnie -6,28%, co sprowadza kurs bitcoina do poziomu 9233 dolarów. Sytuacja jest o tyle niefortunna, że ostatnio kurs bitcoina ponownie przymierzał się do próby sforsowania okrągłej i psychologicznej bariery 10000 dolarów. Tak więc timing potencjalnego wybicia w górę, nie zgrał się z rozegraniem globalnych rynków finansowych. Choć trzeba uczciwie przyznać, że kryptowaluta bitcoin (BTC), miała mnóstwo czasu, by skorzystać z dobrego sentymentu inwestycyjnego, który trwał od połowy marca 2020 roku.

BTC 

Wykres kryptowaluty bitcoin (BTC) (1 dzień)

Czy doszło do przełomu?

Z punktu widzenia średnioterminowego niczego to jednak nie zmienia. Kurs bitcoina wciąż porusza się w konsolidacji, trwającej od początku maja. Jedynym pocieszeniem dla osób oczekujących na jakiś bardziej zdecydowany i trwalszy ruch kierunkowy jest fakt, że im dłużej kurs bitcoina porusza się w konsolidacji tym mocniejsze i bardziej dynamiczne będzie jej ostateczne wybicie. Obrany nowy trend, powinien okazać się ruchem średnioterminowym, a nie jedynie krótkotrwałym wyskokiem. Pamiętajmy jednak o ryzyku pojawianie się fałszywych wybić, przed którymi powinny nas chronić zlecenia zabezpieczające typu stop loss.

BTC 2

Wykres kryptowaluty bitcoin (BTC) (3 miesiące)

Notowania: BTCUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk