• Odbierz prezent
Kurs Bitcoina przegapił moment. Możliwy test wsparcia. Kurs Ethereum niemrawy. Tym razem wystrzeliły notowania Metaverse ETP, +46%!

Sesja środowa na razie przynosi spadki na najważniejszych kryptowalutach. Na wartości traci cała TOP 10, pod kątem kapitalizacji. Bitcoin spada o niespełna 0,4%, a w ślad za nim cały rynek. To niespotykana na innych rynkach korelacja. Dominacja BTC wynosi 68,71%. Z jednej strony to sporo, z drugiej jeszcze 3 lata temu wynosiła ona ponad 80%. Wydaje się, że to właśnie w stronę większej dominacji zmierza Bitcoin.

Kurs Bitcoina przegapił moment. Możliwe głębsze spadki

Nie wygląda dobrze sytuacja BTCUSD. Pomimo tego, że kurs Bitcoina utrzymuje się w konsolidacji po większej fali wzrostowej to czasu do wybicia nie zostało już praktycznie w ogóle. Jeżeli na dzisiejszej sesji nie pojawi się impuls to na wzrosty przyjdzie nam jeszcze sporo poczekać. Wydaje się, że bardziej możliwy jest ponowny test bardzo mocnego poziomu wsparcia. 9400- 9050 dolarów to aktualnie poduszka zabezpieczająca kurs BTC/USD przed większą przeceną. Gdyby doszło do jej wyłamania na rynku może pojawić się większa wyprzedaż. Wolumen maleje, co oznacza, że większość czeka na impuls.

Wykres kursu Bitcoina

Wykres kursu BTC/USD. Bitcoin pozostaje wewnątrz coraz węższej konsolidacji

Kurs Ethereum cieniem dla Bitcoina

Po raz kolejny kurs Ethereum pozostaje w cieniu najważniejszej kryptowaluty. O tym jak mocno napompowana była bańka spekulacyjna w grudniu 2017 roku świadczy aktualna sytuacja kursu Ethereum. Brakuje przede wszystkim samodzielności, co dotyczy nie tylko Ethereum, ale w zasadzie 90% rynku kryptowalut. Niestety, ale ewentualne wybicie jest uzależnione od tego co się wydarzy na kursie BTC/USD.

Wykres ETHUSD Ethereum

Wykres kursu ETH/USD. Kurs Ethereum utrzymuje się w wąskim trendzie bocznym

Pozytywny akcent sesji - wystrzał Metaverse ETP

Z całego rynku kryptowalut (TOP 100) najlepiej zachowuje się kurs Metaverse ETP. Kurs tej kryptowaluty zaliczył prawie 50% wybicie w górę. Z jednej strony to pozytywna informacja, z drugiej kurs ETP/USD już od dłuższego czasu utrzymuje się w tendencji spadkowej. Jeszcze w czerwcu bieżącego roku oscylował w granicach 2 dolarów, aktualnie wynosi on 0,74%. Przecena jest znacząca.

Kurs metaverse ETPUSD

Wykres kursu Metaverse ETP względem dolara

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG. Prezes zarządu InField Group, współtwórca projektu TradingDot. Od 2004 roku aktywny inwestor na rynkach finansowych. Propagator klasycznych metod inwestycyjnych, autor koncepcji Foolish Money. Transakcje i analizy Dawida możesz śledzić na TradingDot

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk