• Odbierz prezent
Kurs Bitcoina po 9000 dolarów? Czasu na wybicie coraz mniej. Czy Bitcoin pójdzie w ślady Ethereum?

Przez ostatnie 2 tygodnie kurs Bitcoina BTC/USD utrzymuje się w wąskiej konsolidacji. Dolne wsparcie wynosi 9800 dolarów, natomiast górne 10940 USD. Trzeba przyznać, że ostatni raz w takim zakresie wahań przebywał w kwietniu 2019 roku. To oznacza, że z każdym kolejnym dniem, szansa na mocne wybicie rośnie. Pytanie tylko, w którym kierunku nastąpi, czy czeka nas przełamanie 9400 dolarów i spadki do 7000? A może kurs wystrzelił w okolice 14000 dolarów? Sprawdźmy jak prezentuje się analiza techniczna  Bitcoina oraz Ethereum.

Kurs Bitcoina - cisza przed burzą, a może przygotowania do euforycznego wybicia?

W zależności od tego z jakiej skali skorzystamy w przypadku analizy Bitcoina czasu na wybicie będzie mało albo bardzo mało. Korzystniej wypada skala logarytmiczna. Układ trójkąta symetrycznego w tym przypadku jest bardziej rozciągnięty. To powoduje, że apex (punkt łączący linie) jest bardziej oddalony od podstawy formacji. W przypadku skali arytmetycznej wybicie powinno mieć miejsce lada moment.

Kurs Bitcoina BTC/USD wykres

Kurs Bitcoina BTC/USD na interwale dziennym. Zastosowana została skala logarytmiczna

Chociaż nie jestem zwolennikiem teorii fal Elliotta to zwykle wewnątrz układu trójkąta pojawić powinna się 5-falowa struktura. W przypadku kursu BTC/USD taki scenariusz został już zrealizowany. To oznacza, że ruch w stronę górnej bądź dolnej linii może oznaczać początek mocniejszego impulsu. Zgodnie z teorią, wolumen maleje wraz z każdą kolejną świecą, która nie przynosi rozstrzygnięć. Co ciekawe teoria mówiąca o tym, że wzrosty Bitcoina będą miały miejsce w momencie wybuchu globalnego kryzysu jest mało prawdopodobna. Kurs BTC/USD w żaden sposób nie reagował na niepokojące informacje. Czy to z USA, czy z Chin, czy z Wielkiej Brytanii, a nawet ostatnie wiadomości z Arabii Saudyjskiej, które mogą stanowić zalążek nowej wojny, nie wywołały mocniejszego ruchu na najważniejszej kryptowalucie.  To oznacza, że wzrosty będą miały miejsce wtedy gdy dotychczasowi użytkownicy zaczną powiększać swoje pozycje.

Kurs Ethereum rozpoczął budowanie fali wzrostowej

To raczej nie jest standardowa sytuacje, gdy wzrosty Ethereum wyprzedzają potencjalne wybicie na parze BTC/USD. Odbicie od poziomu 166 dolarów do aktualnie 193 dolarów można traktować jako mocniejszą falę korekcyjną. O odwróceniu trendu spadkowego jeszcze mowy być nie może. Z perspektywy metodologii Overbalance, wzrosty mogą wynieść kurs do poziomu 220 dolarów. Dopiero ewentualne sygnały do kupna w tamtych okolicach mogą przynieść odwrócenie trendu.

Kurs Ethereum ETH/USD

Wykres Ethereum ETH/USD na interwale dziennym. Źródło: tradingview.com

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk