• Odbierz prezent
Kurs Bitcoina ostro w górę. To może być pułapka na kupujących

Kurs Bitcoina podczas wczorajszych zmagań zaliczył istotną zwyżkę. Przełamanie poziomu 8500 dolarów ucieszyło zwolenników kryptowalut, ale wyłamanie oporu nie przyniosło mocniejszego ruchu co może oznaczać, że BTC/USD może mieć problem z kontynuacją wzrostów. Tym bardziej, że wczorajsze zakupy odbyły się przy niezbyt wysokim wolumenie. Szeroki rynek czwartkową sesję wykorzystał do wykonania delikatnej korekty. Przecena nie jest duża bo zaledwie 1,25%, co oznacza, że aktualnie kapitalizacja całego rynku wynosi niespełna 233 miliardy dolarów. Wraz ze wzrostem kursu Bitcoina wzrósł jego udział w rynku krypto do 66,06%.

 

Kurs Bitcoina szykuje pułapkę na kupujących

Ostatnia zwyżka kursu BTC/USD wykorzystana została przez właścicieli giełd, kantorów i analityków dla nich pracujących na wychwalanie kupujących i pokazywanie tego ile jest jeszcze miejsca na fale wzrostową. Swoją drogą to niezwykle ciekawy proces, który jak widać przenosi się z rynku akcyjnego oraz walutowego na rynek kryptowalut.

Kurs Bitcoina wykres BTC/USDWykres Bitcoina do dolara w ujęciu dziennym. Wzrosty przełamały opór, ale brakuje werwy w ich kontynuacji

Dla osób, które polują na spadki Bitcoina podbicie ceny BTC/USD jest dobrą informacją. Sygnałem spadkowym będzie podejście w okolice 8100 dolarów. W tym przypadku należy spodziewać się układu cenowego w stylu objęcia bessy. Kolejnym komunikatem do spadków byłoby przełamanie minimów, ale to już wiąże się z przeceną do poziomu 7 tysięcy 700 dolarów. Dlaczego cały czas jestem nastawiony niedźwiedzio? Zasięgi wynikające z układów cenowych nie zostały zrealizowane w pełni. To po pierwsze. Po drugie wolumen podbijany jest w trakcie sesji spadkowych, a nie wzrostowych. To świadczy o tym, że cały czas na rynku mamy więcej chętnych do pozbycia się Bitcoina niż do jego zakupów.

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG. Prezes zarządu InField Group, współtwórca projektu TradingDot. Od 2004 roku aktywny inwestor na rynkach finansowych. Propagator klasycznych metod inwestycyjnych, autor koncepcji Foolish Money. Transakcje i analizy Dawida możesz śledzić na TradingDot

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk