• Odbierz prezent
Kurs bitcoina nie ma zbyt udanego tygodnia, pomimo rewelacyjnego sentymentu na tradycyjnych giełdach

Na początku tego tygodnia kurs bitcoina wynosił około 9500 dolarów, natomiast obecnie jest nieco powyżej 9800 dolarów. Można powiedzieć, że to dobrze, ale w międzyczasie zaprzepaszczona została ogromna szansa trwałego wyłamania psychologicznej bariery 10000 dolarów przez kryptowalutę bitcoin (BTC).

Czy już wszystko stracone?

Kurs bitcoina stanął we wtorek przed ogromną szansą rozpoczęcia kolejnej fali mocnych wzrostów. Prawdopodobieństwo takiego scenariusza znacząco wzrosło po przełamaniu bariery podażowej oraz jednocześnie poziomu psychologicznego, zlokalizowanych na pułapie 10000 dolarów. Niestety, kurs bitcoina zawrócił z tego poziomu i ponownie ugrzązł w konsolidacji. Optymistyczny jest fakt, że takiego obrotu sytuacji, rynkowe niedźwiedzie nie wykorzystały sprowadzając kurs bitcoina znacznie niżej. Świadczy to o wyrównanym starciu dwóch przeciwstawnych sił. Żadna ze stron nie chce odpuścić, dlatego mamy do czynienia z konsolidacją z której naprzemiennie następują fałszywe wybicia raz w górę raz w dół. Trwałe przełamanie w dół 8500 dolarów lub w górę 10000 dolarów powinno otworzyć drogę to kolejnej fali dynamicznego ruchu kierunkowego.

 BTC

Wykres kryptowaluty bitcoin (BTC) (3 miesiące)

Co może niepokoić ?

Powodem do zmartwień dla obozu byków może być na pewno to, że kurs bitcoina nie przełamał kluczowych oporów, pomimo doskonałego otoczenia i sentymentu rynkowego. Na tradycyjnych giełdach mamy do czynienia z istnym szałem zakupów. Technologiczny NASDAQ jest w rejonie historycznych szczytów. W takich okolicznościach naturalne powinno być dobre zachowanie kryptowaluty bitcoin (BTC). Jeżeli kurs bitcoina nie wykorzystał tak korzystnych warunków, to można mieć obawy, że gdy globalny sentyment się pogorszy, to o wzrostowe szarże będzie znacznie trudniej.

Notowania: BTCUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk